دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۴۴

ˈیحیی حسین پورˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تشریح برخی مشکلات عشایر از جمله توزیع ارزاق و آرد…

ˈیحیی حسین پورˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تشریح برخی مشکلات عشایر از جمله توزیع ارزاق و آرد افزود: در گذشته هر ماه به ازای هر عضو خانوار عشایری 10کیلوگرم آرد توزیع می شد که این میزان هم اکنون به هفت کیلوگرم کاهش یافته است .

وی اظهارداشت: برای افزایش سهمیه آرد عشایر، سازمان امور عشایر کشور مذاکراتی با وزارت صنعت، معدن و تجارت داشته و این وزارتخانه قول مساعد برای افزایش سهمیه عشایری داده است .

حسین پور با بیان اینکه افزایش کمی سهمیه آرد به ازای هر عضو خانوار عشایری از سوی سازمان مرکزی در دست پیگیری است، افزود: درصورت مساعدت وزارت صنعت، سهمیه هر نفر دو تا سه کیلوگرم افزایش می یابد.

وی در زمینه ارتقای کیفی توزیع ارزاق نیز اظهار داشت: سازمان امورعشایر درسال جاری توزیع آرد درمناطق عشایری را با جدیت بیشتری پیگیری می کند .

حسین پور تصریح کرد: سهمیه آرد عشایر استان پس کوچ آنان به مناطق گرمسیر در استان های خوزستان و فارس در این استان ها به آنان تحویل می شود.

به گزارش ایرنا، عشایر درفصل بهار از 20 اردیبهشت ماه از استان های گرمسیر وارد چهارمحال و بختیاری می شوند .

عشایر چهارمحال و بختیاری با 126هزار و 31نفر جمعیت و 1.5 میلیون راس واحد دامی حدود 25 درصد از تولیدات پروتئینی استان را به خود اختصاص داده اند .

8125/558/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.