شنبه، ۰۵ مهر ۹۳ - ۰۳:۴۹

مدیرشیلات و آبزیان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: پیش‌بینی شده امسال سرانه‌ی مصرف آبزیان دراستان به 6.5 کیلوگرم برسد. «محمد شیرولیلو» در گفت‌وگو با…

مدیرشیلات و آبزیان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: پیش‌بینی شده امسال سرانه‌ی مصرف آبزیان دراستان به 6.5 کیلوگرم برسد.

«محمد شیرولیلو» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌غربی، افزود: هم‌اکنون سرانه‌ی مصرف در آذربایجان‌غربی از میانگین کشوری مصرف آبزیان با 11 کیلوگرم کم‌تر است.

وی با اشاره به ضرورت اطلاع‌رسانی بیشتر درخصوص مزایای مصرف ماهی گفت: باید با فرهنگسازی، سرانه‌ی مصرف را به میزان کشوری برسانیم.

مدیرشیلات و آبزیان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: نوع تغذیه تأثیر بسزایی در سلامت انسان دارد و ترویج فرهنگ استفاده از ماهی در سلامت جامعه تأثیر بسزایی دارد.

شیرولیلو با اشاره به اینکه ظرفیت‌های زیادی در تولید استان ایجاد شده است، افزود: در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی در آبزی‌پروری در آب‌های داخلی استان شاهد بودیم اما متأسفانه با این وجود سرانه‌ی مصرف آبزی در استان بسیار کم است.

وی اظهار کرد: باید با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی در رابطه با مزایای مصرف ماهی، مردم را به مصرف ماهی ترغیب کنیم.

مدیرشیلات و آبزیان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه 6 بازارچه‌ی عرضه‌ی مستقیم و بهداشتی آبزیان در آذربایجان‌غربی فعالیت می‌کند، خاطرنشان کرد: از این تعداد بازارچه عرضه‌ی مستقیم آبزی، در شهرهای ارومیه، نقده، پیرانشهر، مهاباد یک واحد و در پلدشت 2 واحد وجود دارد.

شیرولیلو خاطرنشان کرد: بیش از 60 غرفه عرضه ماهیان در سراسر استان فعالیت می‌کنند و اقداماتی با همکاری شهرداری برای توسعه بازارهای عرضه انجام می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *