پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۰

به گزارش خبرنگار مهر، بیش از 100 نفر از معتمدان، ریش سفیدان و سران طوایف سیستان و بلوچستان شامگاه چهارشنبه در حاشیه برگزاری…

به گزارش خبرنگار مهر، بیش از 100 نفر از معتمدان، ریش سفیدان و سران طوایف سیستان و بلوچستان شامگاه چهارشنبه در حاشیه برگزاری گردهمایی معتمدان استان در محل نهاد مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با امضای طوماری بلندجنایات گروهک تروریستی داعش را محکوم  و مسلمانان جهان را به حفظ وحدت و همبستگی دعوت کردند.

سران طوایف سیستان و بلوچستان در این بیانیه با اشاره به اینکه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب به بهانه مبارزه با تروریسم به منطقه لشکرکشی کرده است اظهار داشتند: استکبار با سیاست یک بام و دو هوای خود با پشتیبانی و ترانزیت گروه‌های نکفیری، وحدت امت رسول‌الله (ص) را نشانه رفته است.

طوایف استان با انتشار این بیانیه ابراز داشتند: گروه‌های تروریستی و تکفیری بعثی هیچ ارتباطی با فقه، اعتقادات و باورهای اهل سنت ندارند لذا با صدای بلند و رسا تمام مسلمانان جهان اعم از شیعه و اهل سنت را به تقویت مبانی وحدت و یکپارچگی در برابر توطئه‌ها و دسیسه‌های استکبار فرا می‌خوانیم.

در بخشی دیگری از این بیانیه آمده است: به دنبال شکست‌های پی در پی و میدانی تروریست‌ها در سوریه و احتمال ایجاد موج بازگشت تروریست‌ها به اروپا و غرب این بار سناریوی جدیدی از سرویس‌های امنیتی غرب رقم خورد و آن هدایت این تروریست‌های نادان به سمت مردم مظلوم عراق با همکاری بعثی‌های جنایتکار بجا مانده از دوران صدام ملعون است.

این بیانیه می افزاید: استکبار جهانی در برنامه‌ای حساب شده پروژه اسلام‌هراسی را در جهان مطرح کرد و با تحریک افراطیون، گروه‌های تروریستی را ایجاد کرده که به نام اسلام دست به جنایاتی در کشورهای اسلامی می‌زنند که نه تنها با آموزه‌های دین مبین اسلام سنخیت نداشته بلکه در تضاد کامل با تعالیم پیامبر مهربانی و رحمت و قرآن کریم بوده است چنانکه فریاد آزادی‌خواهان بی‌دین هم بلند شده است.

سران طوایف استان در این بیانیه متذکر شدند: ما سران، معتمدان و ریش‌سفیدان قبائل و طوایف سیستان و بلوچستان همانند طوایف و عشایر مسلمان و غیور عراق و سوریه ضمن محکومیت جنایت‌های این گروهک متحجر اعلام می‌داریم هر گونه تفکر و اقدام تکفیری که منجر به تخریب چهره اسلام عزیز و هتک حرمت مسلمانان اعم از شیعه و سنی در هر کجای دنیا شود را به شدت محکوم کرده و با وحدت اسلامی و همزیستی مسالمت‌آمیز در سایه احکام نورانی اسلام تاکید می‌کنیم.

سران طوایف استان عناصر گروهک فریب خورده و تروریستس داعش را به عنوان خوارج قرن و ابزار دست سرویس‌های جاسوسی استکبار برای مخدوش کردن چهره اسلام عنوان کردند و اظهار داشتند : ترور تعداد زیادی از برادران و خواهران مسلمان در عراق و سوریه توسط آگروهک های تروریستی داعش را محکوم کرده و از دولت‌های اسلامی می‌خواهیم همه تلاش خود را برای مبارزه با این‌گونه گروهک‌ها به کار گیرند.

معتمدان و ریش سفیدان سیستان و بلوچستان همچنین در این بیانیه بار دیگر میثاق خویش را با آرمان‌های گران‌سنگ بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره) به ویژه اصل ارزشمند وحدت کلمه اعلام داشته و بیعت مجدد خویش را با مقام معظم رهبری اعلام کردند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.