جمعه، ۱۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۳:۲۵

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد در پیامی، درگذشت استاد «محمدرضا لطفی» را تسلیت گفت. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پیام پیروز…

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد در پیامی، درگذشت استاد «محمدرضا لطفی» را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پیام پیروز ارجمند درپی درگذشت لطفی، آهنگساز، موسیقی‌پژوه و از بزرگ‌ترین نوازندگان تار و سه تار ایران آمده است: «سراینده چاووش‌های خاطره‌برانگیز به خالق خود پیوست. بی‌شک تاثیر محمدرضا لطفی در عرصه موسیقی انکارناپذیر است، نوای تار او هرگز از ذهن پاک نمی‌شود. استاد تارنواز ایرانی با تربیت چندین نسل، حافظ موسیقی اصیل ایرانی و حلقه واسط میان نسل امروز و دیروز بود.

درگذشت او در روز معلم یادآور نقش او در تربیت چندین نسل است و امید است شاگردان همچون استادشان چاووش‌وار در عرصه موسیقی نام استاد خود را سربلند نگه دارند. با عرض تسلیت به جامعه هنری برای خانواده این هنرمند بزرگ آرزوی صبر دارم.»

محمدرضا لطفی به‌دلیل ابتلا به سرطان در سن 68سالگی دار فانی را وداع گفت. راه‌اندازی گروه «شیدا» در سال 1354 از مهم‌ترین فعالیت‌های هنری او بود. لطفی همچنین همراه گروه «عارف» به سرپرستی حسین علیزاده، به بازخوانی و اجرای دوباره‌ی آثار گذشتگان پرداخت. او بعدها کانون موسیقی «چاووش» را راه‌اندازی کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.