دوشنبه، ۰۵ خرداد ۹۳ - ۰۷:۱۷

به گزارش ایرنا، سردار ˈیدالله واعظیˈ عصر یکشنبه در آیین اختتامیه راهیان نور بسیج دانشجویی استان قزوین که با حضور جمعی از بسیجیان…

به گزارش ایرنا، سردار ˈیدالله واعظیˈ عصر یکشنبه در آیین اختتامیه راهیان نور بسیج دانشجویی استان قزوین که با حضور جمعی از بسیجیان در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد، افزود: دشمن به خوبی می داند که ایمان به خدا، رهبری و ولایت مداری رمز پیروزی جوانان غیور ایرانی در جنگ تحیملی بود.

وی اظهار کرد: دفاع مقدس یادآور دلاوری های رزمندگان اسلام است که ملت ایران هشت سال تحت بزرگترین تحریم ها و فشارهای نظامی با رهبری حضرت امام خمینی(ره) و همراهی مردم جنگ را به پیش برد و با سرفرازی نیز از آن بیرون آمد.

به گفته این حانباز، هفته دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ انقلاب است، زیرا همه دنیای استکبار در مقابل ما ایستاده بود و ما با اتکال به خداوند، رهبریهای امام ورشادتهای رزمندگان پیروز شدیم.

وی، عزت و افتخار امروز کشور را مدیون امام راحل و خون شهدا دانست و بیان کرد: زنده نگه داشتن یاد و خاطره رشادتهای ررمندگان درهشت سال دفاع مقدس تکیلف و وظیفه ملت و همه مسوولین است و مسوولین فرهنگی نیز باید در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جیدد تلاش کنند.

کاظمی از شهیدان همت، بروجردی، بابایی، شیرودی و دیگر شهدای گمنام یاد کرد و افزود: شهدای هشت سال دفاع مقدس برای حفظ نظام جنگیدند و جان خود را فدا کردند و امروز نیز ولایت مداری ملت ایران اجازه هیچ گونه تعدی دشمن به این مرز و بوم را نمی دهد.

مسوول بسیج دانشجویی استان قزوین نیز دراین مراسم از اعزام سه هزار دانشجوی دانشگاههای این استان به مناطق عملیاتی جنوب در اسفند ماه سال گذشته خبر داد و گفت: حضور دانشجویان استان قزوین در مناطق عملیاتی جنوب کشور فرصتی را برای آنها فراهم می کند تا نسبت به ارزش های نظام و دفاع مقدس آگاهی عمیق تری پیدا کنند.

ˈمهدی برزگرˈ افزود: امیدواریم دانشجویان این دانش معنوی را با دانش تخصصی وعلمی دانشگاهی درهم بیامیزند و به شعور و معرفت خوبی نسبت به گذشته دست یابند.

استان قزوین سه هزار شهید به نظام مقدس جمهوری اسلامی تقدیم کره است.

7390/616

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *