شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۳:۴۰

مدیرگروه سلامت خانواده دانشگاه علوم پزشکی قزوین اعلام کرد: اگر سرطان سینه زود هنگام تشخیص داده شود فرد درمان شده و عمر طبیعی…

مدیرگروه سلامت خانواده دانشگاه علوم پزشکی قزوین اعلام کرد: اگر سرطان سینه زود هنگام تشخیص داده شود فرد درمان شده و عمر طبیعی خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه قزوین، ناهید یزدی مدیرگروه سلامت خانواده دانشگاه علوم پزشکی قزوین، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شعار هفته سلامت زنان ” سلامت زنان سلامت، همه نسل‌ها” است که این هفته از 24 مهر آغاز و تا 30 مهر ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه سرطان سینه یکی از مواردی است که سلامت زنان را تهدید می‌کند، افزود: سرطان سینه در استان رتبه نخست ابتلا را به خود اختصاص داده است که تعداد 129 مورد ابتلا در قزوین به ثبت رسیده است.

یزدی، با اعلام اینکه در سال 91 یک دستگاه ماموگرافی برای بیمارستان دولتی کوثر خریداری شده است، یادآور شد: زنان بعد از 40 سالگی باید ماموگرافی پایه را انجام دهند و اگر مشکلی وجود نداشت بعد از سه سال مراجعه کنند.

وی اعلام کرد: با اجرای برنامه میانسالان از سال 87 تعداد تشخیص‌های سرطان افزایش پیدا کرده است که ناشی از اطلاع‌رسانی دقیق است.

مدیرگروه سلامت خانواده دانشگاه علوم پزشکی قزوین، گفت: سرطان پوست در جایگاه دوم سرطان قرار دارد که سلامت زنان را در قزوین تهدید می‌کند.

یزدی اعلام کرد: 221 هزار و 368 نفر از زنان قزوین بین 30 تا 59 سال سن دارند که 27 هزار نفر از این تعداد مورد بررسی سرطان دهانه رحم قرار گرفتند و در سال 92 نیز 85 هزار نفر تحت معاینه سینه قرار گرفتند که در نهایت پس از غربالگری، برای ماموگرافی ارجاع داده شدند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.