چهارشنبه، ۰۵ مهر ۹۶ - ۱۲:۰۰
سرطان مغز

افزایش عمر بیماران مبتلا به سرطان مغز با کلاه الکتریکی در حالی امکان پذیر شده است که این فناوری تازه ترین نوآوری پزشکی…

افزایش عمر بیماران مبتلا به سرطان مغز با کلاه الکتریکی در حالی امکان پذیر شده است که این فناوری تازه ترین نوآوری پزشکی در زمینه مقابله با سرطان محسوب می شود. چرا که این فناوری نوین تومورهای سرطانی را که در بخشهای مختلفی از مغز لانه کرده اند هدف قرار می دهد. طی این فرآیند میدان الکتریکی ضعیفی ایجاد شده که در نهایت به بیماران کمک می کند تا مؤثرتر از قبل با سرطان مغزشان مقابله کنند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

تحقیقات نشان می دهد وقتی این فناوری با انواع به خصوصی از داروهای شیمی درمانی ترکیب می شود، نرخ ادامه حیات در میان بیماران مبتلا به سرطان مغز افزایش چشمگیری پیدا می کند. این نتایج در پی بررسیهای کلینیکی به دست آمده که جزئیات آن در انجمن تحقیقات سرطان آمریکا در روزهای اخیر ارایه شده است.

این وسیله جدید پزشکی Optune نام دارد که بر اساس یک فرآیند از پیش برنامه ریزی شده میدان های الکتریکی مداومی را به مغز ارسال می کند و در این میان محققان بر این باورند که این روش جدید اثرات ضدسرطانی چشمگیری خواهد داشت زیرا از تقسیم سلولهای سرطانی جلوگیری می کند.

[box type=”shadow” ]تومور مغزی رشد یک توده غیرطبیعی در مغز است که امکان دارد خوش‌خیم یا بدخیم باشد یا به عبارتی نوعی نئوپلاسم داخل‌جمجمه‌ای سخت و تو پُر، و یا یک تومور- رشد غیر طبیعی سلولی – در داخل مغز و یا کانال مرکزی نخاع است. [/box]

در جریان بررسی های کلینیکی محققان از این کلاه برای کمک به مبتلایان به سرطان بدخیم گولیوبلاستوما استفاده کرده و شاهد نتایج امیدوارکننده ای نیز بودند.

این بررسی ها نشان داد آن دسته از مبتلایانی که از این کلاه استفاده کرده اند تا ۲۱ ماه زنده مانده اند اما بیمارانی که از این کلاه استفاده نکرده بودند تا ۱۶ ماه به حیات خود ادامه دادند.

[highlight]منبع[/highlight]   cuanschutztoday

3 دیدگاه برای “افزایش عمر بیماران مبتلا به سرطان مغز با کلاه الکتریکی Optune”

  1. اهورا گفت:

    جلل الخالق نکنین بابا اینکارا رو

  2. اكرم ن گفت:

    خداکنه جواب بده

  3. انسيه گفت:

    کسی سرطان ناعلاج داره زنده موندنش بیشتر عذابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.