جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۴

سلامت نیوز: یک مشاور درمان سرطان پستان با اشاره به اینکه اولین و مهم‌ترین گام به سوی بهبودی سرطان ایجاد امیدواری در فرد…

سلامت نیوز: یک مشاور درمان سرطان پستان با اشاره به اینکه اولین و مهم‌ترین گام به سوی بهبودی سرطان ایجاد امیدواری در فرد و کاهش استرس است، گفت: بیمار برای بازیابی سلامتی باید در اولین گام وضعیت موجود را بپذیرد و از سرزنش خود و دیگران پرهیز کند تا موقعیت روحی مناسبی برای شروع بهبودی ایجاد شود.

اکرم السادات سجادیان در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه سرطان پستان جزو بیماری‌هایی است که هم جسم و هم روح را درگیر می‌کند، گفت: این درگیری تنها محدود به بیمار نیست بلکه بر افراد خانواده او نیز تاثیر می‌گذارد و مشکلات زمانی آغاز می‌شود که افراد حامی بیمار اطلاعات کافی در رابطه با بیماری ندارند.

این مشاور درمان سرطان پستان یادآور شد: سرطان پستان به دلیل اینکه عضو زنانه را درگیر می کند، زنان نگران مشکلاتی مانند کمبود توجه همسر هستند.

وی افزود: در مراحل روان درمانی از بیمار و خانواده او دعوت می شود تا راهکارهای کاهش استرس و شاد زیستن در لحظه را آموزش ببینند. این روان درمانی در حیطه کار پزشکی درمانی قرار می گیرد که آموزش می دهد تا لحظه‌ها را غنیمت بدانند.

سجادیان در پایان خاطرنشان کرد: سرطان پستان کشنده نیست و قابل درمان است و هر بیمار پس از گذراندن مراحل درمان به یک قهرمان تبدیل می شود چرا که سلامتی سابق خود را به دست می آورد و باید این پیروزی را تا پایان عمر جشن بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.