یکشنبه، ۱۱ آبان ۹۳ - ۰۴:۵۳

به گزارش خبرنگار مهر، حسین صادقلو، ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: از آنجایی که GIS شهری با سیستم اطلاعات جغرافیایی، یکی…

به گزارش خبرنگار مهر، حسین صادقلو، ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: از آنجایی که GIS شهری با سیستم اطلاعات جغرافیایی، یکی از ابزارهای قدرتمند در پاسخگویی به نیازهای مطالعاتی و کاربردی محسوب می شود لذا این شهرداری با در اختیار گرفتن مشاور GIS با سرعت بیشتری به این موضوع می پردازد.

وی ادامه داد: GIS شهری، مديريت، برنامه ريزی و طراحی تاسيسات و خدمات شهری را بهبود  می بخشد و نقش بسيار مهمی  نیز در حفظ و نگهداری شهر و ارائه خدمات بهينه به شهروندان ايفا مي كند به همین منظور با راه اندازی این واحد به صورت متمرکز در شهرداری مرکزی، یک نقشه راه سه ساله نیز برای پایگاه داده های مکانی شهرداری (DB GIS)  ایجاد شده  که طی آن پروژه های مختلفی در همین راستا اجرا خواهند شد.

به گفته شهردار مرکز استان در گام اول با عقد تفاهم نامه با مشاور مادر، نقشه راه تدوین شده و با اخذ نظرات کارشناسی، کار در شهرداری آغاز می شود.

وی تصریح کرد: در ساده ترین تعریف،GIS ادغام تصویر نقشه با سایر انواع اطلاعات شهری است که در نهایت به عرضه اطلاعات تحت اشکال گوناگون و طبقه بندی شده منجر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *