پنجشنبه، ۰۶ شهریور ۹۳ - ۰۳:۳۴

فرمانده انتظامی مرند از دستگیری دو قاچاقچی عتیقه‌جات و کشف سنگ قیمتی و تاریخی این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران…

فرمانده انتظامی مرند از دستگیری دو قاچاقچی عتیقه‌جات و کشف سنگ قیمتی و تاریخی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه آذربایجان‌شرقی، سرهنگ علی طاحونی در جمع خبرنگاران گفت: مأموران پلیس آگاهی شهرستان بعد از کسب اخبار و اطلاعات لازم در خصوص سرقت تخته سنگ بزرگ از قبرستان دهستان دولت‌آباد مرند موضوع را به صورت ویژه در دستور قرار داده و اقدامات لازم را برای شناسایی مظنونان به عمل آوردند.

این مقام انتظامی ادامه‌داد: عوامل آگاهی در اقدامات اولیه راه‌های منتهی به این دهستان را بررسی و در یکی از روستاهای اطراف با به دست آوردن سرنخ‌های در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی جرثقیل حمل کننده و مالک آن اقدام و در نهایت مالک آن را دستگیر کردند.

طاحونی تشریح کرد: بعد از انتقال مالک این خودرو به آگاهی و انجام تحقیقات لازم نامبردگان به حمل سنگ به سمت شهرستان جلفا و رهاکردن آن در یکی از روستاهای نزدیک جلفا اعتراف کردند.

وی ادامه داد: با استفاده از اعترافات متهمان، یک نفراز سارقان سنگ در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به سرقت سنگ و فروش آن اعتراف کردند و قدمت تاریخی سنگ از طرف کارشناسان تحت بررسی است.

فرمانده انتظامی مرند با اشاره به اینکه متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مقام قضایی شده و با قرار قانونی روانه زندان شده‌اند گفت: شهروندان در صورت اطلاع از فعالیت‌های این‌گونه افراد سریعا موضوع را با مرکز فوریت‌های پلیس 110 در میان بگذارند و هر گونه انتقادات، پیشنهادات و تقدیرهای خود را به سامانه 197 اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.