سه شنبه، ۲۱ بهمن ۹۳ - ۰۵:۱۲

به گزارش میهن پست – از زماني كه گروه فرهنگي – مذهبي امام هادي (ع) براي پخت بزرگترين آش نذري دنيا از محل…

به گزارش میهن پست – از زماني كه گروه فرهنگي – مذهبي امام هادي (ع) براي پخت بزرگترين آش نذري دنيا از محل نذورات مردمي آستين بالا زد، 28 صفر هر سال همزمان با ارتحال پيامبر گرامي اسلام پارك خلدبرين شيراز مملو از شهرونداني مي شود كه براي اداي نذر يا گرفتن آش نذري به اين محل مراجعه مي كنند. 

بزرگترین نماد آش نذری دنیا

بزرگترین نماد آش نذری دنیا در شیراز

گستردگي مشاركت هاي مردمي در اين طرح موجب شد كه هر سال 28 صفر با پخت 80 تن آش نذري در پارك خلدبرين بزرگترين نذري دنيا در ميان مردم سومين حرم اهل بيت (ع) توزيع شود و البته توجه و استقبال افكار عمومي به اين طرح كم نظير سبب شد كه طرح به ثبت رسيدن اين ميزان آش نذري مشاركتي مردم شيراز در گينس با جديت دنبال شود.

از سوي ديگر سازمان ميراث فرهنگي نيز از مراحل طبخ اين آش مستنداتي تهيه كرد تا به عنوان ميراث معنوي كشورمان به ثبت برسد اما با اين حال به دليل دنبال نكردن كار از سوي مسئولان وقت نه تنها اين اقدام مشاركتي مردم شيراز در گينس به ثبت نرسيد بلكه در كمال تعجب طي يكي دو شب گذشته دزدان به نماد پخت اين آش در پارك خلدبرين دستبرد زده و ديگ بزرگي را كه در كنار تنديس دخترك و پيرمرد سالخورده نصب شده بود به يغما بردند.

بزرگترین نماد آش نذری دنیا در شیراز

بزرگترین نماد آش نذری دنیا در شیراز

آنگونه كه مدير عامل سازمان زيبا سازي شهرداري شيراز مي گويد ديگ به سرقت رفته از جنس فايبرگلاس بوده و سارقان براي دزديدن آن 3 پايه آن را از روي بتن بريدند.
حسيني گفت: هيچ شكايتي مبني بر سرقت اين نماد به دستگاه قضائي اعلام نكرده ايم.

منبع:خبر جنوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.