شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۷:۰۳

ˈابوالفضل جوادیانˈ روز شنبه در حاشیه نشست هم اندیشی بیمه محصولات کشاورزی استان سمنان گفت: در این استان نیز امسال پدیده خشکسالی و…

ˈابوالفضل جوادیانˈ روز شنبه در حاشیه نشست هم اندیشی بیمه محصولات کشاورزی استان سمنان گفت: در این استان نیز امسال پدیده خشکسالی و سرمازدگی وجود داشته است که در نظر است ظرف یک تا سه ماه غرامت این خسارات به بهره برداران پرداخت شود.

وی با بیان اینکه در کشور دو میلیون و 200 هزار بهره بردار تحت پوشش بیمه کشاورزی است، گفت: پنج میلیون و 800 هزار هکتار از اراضی باغی و زراعی در کشور تحت پوشش بیمه محصولات قرار دارد.

جوادیان حجم غرامت پرداختی به بهره برداران در سال گذشته را 11 هزار میلیارد ریال بیان کرد و گفت: 92 درصد از ظرفیت طیور کشور نیز بیمه است.

وی افزود: از نظر محصولات ایران در پوشش بیمه کشاورزی در رتبه دوم جهان قرار دارد و از نظر ظرفیت پوشش بیمه ای قریب 38.5 درصد تولیدات کشاورزی بیمه است.

عضو صندوق بیمه محصولات کشاورزی این محصولات را شامل تولیدات زراعی، باغی، دام، طیور و آبزیان برشمرد و گفت: در زمینه رکورد پوشش بیمه ای در بخش های مختلف، ایران در جایگاه چهارم یا پنجم جهان قرار دارد.

در استان سمنان 18 هزار بهره بردار با پوشش بیمه ای شش هزار و 800 هکتار اراضی باغی و 27 هزار هکتار اراضی زراعی زیر پوشش بیمه قرار داد.

سال گذشته در این استان 184 میلیارد ریال غرامت به کشاورزان زیان دیده پرداخت شده است و سمنان در پوشش بیمه مراتع نیز با 500 هزار هکتار در رتبه اول کشور قرار دارد.

در این نشست طرح های بیمه ای و مسایل و مشکلات آن با حضور مسوولان بررسی شد. ک/3

599/508

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.