سه شنبه، ۰۱ مهر ۹۳ - ۰۶:۱۱

استاندار کرمان گفت: دانش‌آموزان و آموزش و پرورش پایه تشکیل توسعه اقتصادی محسوب می‌شوند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، “علیرضا…

استاندار کرمان گفت: دانش‌آموزان و آموزش و پرورش پایه تشکیل توسعه اقتصادی محسوب می‌شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، “علیرضا رزم‌ حسینی” صبح امروز در آئین نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در مدرسه دخترانه حضرت خدیجه(س) ناحیه یک کرمان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: ما اکنون در دوره مهمی به سر می‌بریم زیرا در شرایطی که کشورهای همسایه بحرانی هستند، ایران امن‌ترین نقطه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ایران پایگاه امنی در خاورمیانه به شمار می‌رود افزود: همه کشورها اینک به قدرت و نقش اول ایران در منطقه پی برده‌اند و این افتخار به برکت فداکاری دانش‌ آموزانی ست که هم در دوران انقلاب و هم در دفاع مقدس از جان خود گذشتند.

استاندار کرمان گفت: در سال تحصیلی جدید 540 هزار دانش‌آموز و 50 هزار کادر آموزشی و معلم در سراسر استان به امر تعلیم و تربیت مشغول خواهند شد ضمن اینکه 2000 کلاس درس جدید نیز به مجموعه کلاس‌های استان کرمان افزوده شده است.

سرمایه‌گذاری‌های جدید دولت یازدهم برای حمایت از آموزش و پرورش

رزم‌حسینی سپس تصریح کرد: دولت تدبیر و امید به طور جد برای حمایت از آموزش و پرورش سرمایه‌ گذاری‌های جدیدی را آغاز کرده است همان‌طور که در بحث سلامت کار بسیار بزرگی انجام شده به گونه‌ای که شهروندان با پرداخت هزینه 10 درصد و روستائیان با پنج درصد از خدمات درمانی استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: همچنین دولت هم اکنون در جهت خصوصی سازی و اداره اماکن آموزشی توسط خود مردم پیشگام است و از این موضوع حمایت خواهد کرد.

استاندار کرمان گفت: دانش‌آموزان و آموزش و پرورش پایه تشکیل توسعه اقتصادی محسوب می‌شوند و اگر ما بتوانیم با فرهنگ اسلامی دانش‌آموزان را تربیت کنیم، تشکل‌های اجتماعی ثروتمندی برای کشور خواهیم داشت.

رزم‌حسینی تصریح کرد: تجربه ما در دفاع مقدس نشان داد که با حمایت مردم می‌توان به پیروزی‌های بزرگ دست یافت و هم اکنون که در دوران جهاد اقتصادی و مدیریت جهادی قرار گرفته‌ایم باید از ثروت اجتماعی و تشکل‌های دانش‌آموزان و دانشجویان استفاده کنیم.

استاندار کرمان در پایان خاطرنشان کرد: ممکن است کاستی‌های در بخش آموزش و پرورش و به ویژه اقتصاد معلمان وجود داشته باشد اما خوشبختانه رونق و آرامش اقتصادی در جامعه حاکم و تورم کاهش یافته است.

یادآوری می‌شود: در پایان این مراسم توسط آیت‌الله سید”یحیی جعفری” نماینده ولی فقیه در کرمان زنگ اول مهرماه و آغاز سال تحصیلی جدید نواخته شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.