یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۶:۱۵

 به گزارش خبرنگار مهر، علی نبییان عصر شنبه در جلسه رفع مشکلات و تعریض مسیر امامزاده عباس ساری با تاکید بر اینکه نباید…

 به گزارش خبرنگار مهر، علی نبییان عصر شنبه در جلسه رفع مشکلات و تعریض مسیر امامزاده عباس ساری با تاکید بر اینکه نباید در طرح توسعه امامزاده بدنبال منفعت مالی بود ، اظهار کرد:  در شهرستان محمودآباد دو مدرسه برای توسعه امامزاده در اختیار اداره اوقاف قرار گرفت و در این زمینه ما بدنبال منفعت مالی نبودیم.

معاون عمرانی استانداری مازندران با تاکید ب راینکه وجود کوچه 10 متری مجاور امامزاده عباس (ع) برای مسافران مشکل ایجاد کرده است، افزود: اگر به دنبال منفعت مالی هستیم برای شهرداری نیز منفعتی ندارد که در این پروژه سرمایه گذاری کند و ما می خواهیم کاری برای توسعه شهر صورت گیرد تا آیندگان از آن استفاده کنند.

محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهارکرد: اگر در جلسه ای بنشینیم و بخواهیم دوباره از صفر شروع کنیم این ظلم به مردم است و مسئولان استان و شهرستان همه تلاش خود را در زمینه توسعه امام زاده عباس بکار بردند تا بتوانند باری از دوش اداره اوقاف بردارند.

 نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه من وظیفه نظارت رادارم، گفت: اگر نیاز به ورود از تهران باشد این کار را انجام خواهم داد تا این پروژه هر چه زودتر اجرایی شود.

 دامادی ادامه داد : این املاک وقفی مال مردم است که به اداره اوقاف هدیه دادند و امروز می خواهیم برای یک امامزاده شجره دار هزینه کنیم.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعبیر توجیه اقتصادی در این طرح معنا ندارد، تاکیدکرد : امامزاده عباس ساری از مهمترین امامزادگان است که متاسفانه توجهی به آن نشده است.
 
 جواد واحدی فرماندار ساری به موانع دسترسی مردم به این امامزاده اشاره کرد و گفت: جلسات متعددی در خصوص این توافقنامه برگزار شده است.

وی بابیان اینکه مردم منطقه خواستار تعریض این خیابان هستند، افزود : برخی از کسبه ها اعلام آمادگی کردند که از حق قانونی خود بگذرند ولی امامزاده به جایگاه خود برسد.

حجت الاسلام مسعود قربانی، رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری بابیان اینکه این اداره مانع پروژه های عمرانی نیست، اظهارکرد : باتوجه به بضاعت اندک این اداره کل  سعی کرد علاوه بر حفظ موقوفات، مانع اجرای پروژه های عمرانی نشود.

وی بابیان اینکه تفاهم نامه ای در تاریخ 22 /1/ 1392 مبنی بر تعریض و ساماندهی خیابان آستانه امامزاده عباس بین شهرداری ساری و اوقاف به امضا رسید، گفت: در توافقنامه قید شده که باید به توافق مقامات مافوق برسد که بعد از بررسی میدانی در این زمینه متوجه شده ایم که هیچ توجیهی برای ما ندارد.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری ،افزود : زمین این منطقه برای طرح توسعه این مکان خریداری شده است  و بعد از بررسی صورت گرفته متوجه شدیم هیچ توجیه اقتصادی ندارد که 3800 متر زمین بدهیم و تنها 10 باب مغازه بگیریم.

حجت الاسلام قربانی ادامه داد : اگر این مکان را به سرمایه گذار بدهیم تا سرمایه گذاری کند، شاید 50 درصد مغازه را به ما بدهد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *