سرمایه‌گذاری مناسبی در زمینه امامزادگان مازندران انجام نشده است

 به گزارش خبرنگار مهر، علی نبییان عصر شنبه در جلسه رفع مشکلات و تعریض مسیر امامزاده عباس ساری با تاکید بر اینکه نباید در طرح توسعه امامزاده بدنبال منفعت مالی بود ، اظهار کرد:  در شهرستان محمودآباد دو مدرسه برای توسعه امامزاده در اختیار اداره اوقاف قرار گرفت و در این زمینه ما بدنبال منفعت مالی نبودیم.

معاون عمرانی استانداری مازندران با تاکید ب راینکه وجود کوچه 10 متری مجاور امامزاده عباس (ع) برای مسافران مشکل ایجاد کرده است، افزود: اگر به دنبال منفعت مالی هستیم برای شهرداری نیز منفعتی ندارد که در این پروژه سرمایه گذاری کند و ما می خواهیم کاری برای توسعه شهر صورت گیرد تا آیندگان از آن استفاده کنند.

محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهارکرد: اگر در جلسه ای بنشینیم و بخواهیم دوباره از صفر شروع کنیم این ظلم به مردم است و مسئولان استان و شهرستان همه تلاش خود را در زمینه توسعه امام زاده عباس بکار بردند تا بتوانند باری از دوش اداره اوقاف بردارند.

 نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه من وظیفه نظارت رادارم، گفت: اگر نیاز به ورود از تهران باشد این کار را انجام خواهم داد تا این پروژه هر چه زودتر اجرایی شود.

 دامادی ادامه داد : این املاک وقفی مال مردم است که به اداره اوقاف هدیه دادند و امروز می خواهیم برای یک امامزاده شجره دار هزینه کنیم.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعبیر توجیه اقتصادی در این طرح معنا ندارد، تاکیدکرد : امامزاده عباس ساری از مهمترین امامزادگان است که متاسفانه توجهی به آن نشده است.
 
 جواد واحدی فرماندار ساری به موانع دسترسی مردم به این امامزاده اشاره کرد و گفت: جلسات متعددی در خصوص این توافقنامه برگزار شده است.

وی بابیان اینکه مردم منطقه خواستار تعریض این خیابان هستند، افزود : برخی از کسبه ها اعلام آمادگی کردند که از حق قانونی خود بگذرند ولی امامزاده به جایگاه خود برسد.

حجت الاسلام مسعود قربانی، رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری بابیان اینکه این اداره مانع پروژه های عمرانی نیست، اظهارکرد : باتوجه به بضاعت اندک این اداره کل  سعی کرد علاوه بر حفظ موقوفات، مانع اجرای پروژه های عمرانی نشود.

وی بابیان اینکه تفاهم نامه ای در تاریخ 22 /1/ 1392 مبنی بر تعریض و ساماندهی خیابان آستانه امامزاده عباس بین شهرداری ساری و اوقاف به امضا رسید، گفت: در توافقنامه قید شده که باید به توافق مقامات مافوق برسد که بعد از بررسی میدانی در این زمینه متوجه شده ایم که هیچ توجیهی برای ما ندارد.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری ،افزود : زمین این منطقه برای طرح توسعه این مکان خریداری شده است  و بعد از بررسی صورت گرفته متوجه شدیم هیچ توجیه اقتصادی ندارد که 3800 متر زمین بدهیم و تنها 10 باب مغازه بگیریم.

حجت الاسلام قربانی ادامه داد : اگر این مکان را به سرمایه گذار بدهیم تا سرمایه گذاری کند، شاید 50 درصد مغازه را به ما بدهد.
 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*