شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۹

به گزارش روز شنبه ایرنا، مرتضی حسنی عقدا در جمع خبرنگاران، افزود: برهمین اساس ظرفیت 25 درصدی برای سرمایه گذاری شرکت های بیمه…

به گزارش روز شنبه ایرنا، مرتضی حسنی عقدا در جمع خبرنگاران، افزود: برهمین اساس ظرفیت 25 درصدی برای سرمایه گذاری شرکت های بیمه در بورس وجود دارد که اگر علائم مثبتی از بازار سرمایه دریافت شود، می توانیم بیش از رقم کنونی در این بخش سرمایه گذاری کنیم.

وی اظهار داشت: شرکت های بیمه در چارچوب آیین نامه برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف دارای ظرفیت های متفاوتی هستند و حداقل و حداکثر سرمایه گذاری برای آنها در نظر گرفته شده است.

عقدا ادامه داد: شرکت ها در بخش سپرده های بانکی براساس مصوبات شورای عالی بیمه حداقل 30 درصد منابع را باید سپرده گذاری بانکی کنند که این امر در تمام شرکت ها رعایت شده اما ظرفیتی بیش از این نیز وجود دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع بیمه مرکزی افزود: همچنین شرکت ها می توانند تا 15 درصد منابع را در سایر ابزارهای مالی سرمایه گذاری کنند که البته چنین بازاری برای شرکت های بیمه وجود ندارد.

وی گفت: سرمایه گذاری شرکت های بیمه از محل ذخایر فنی و مربوط به بیمه گذاران است و به همین دلیل شرکت های بیمه نمی توانند با منابع بیمه گذاران وارد بازارهایی شوند که دارای ریسک بالا و بازدهی پایینی است.

به گفته عقدا، مدیریت سرمایه گذاری شرکت ها به سمتی در حال حرکت است که کمترین ریسک و حداکثر بازدهی را داشته باشد.

عقدا اظهار داشت: شرکت های بیمه ای می توانند در بخش های مختلفی همانند مشارکت در طرح های ساختمانی و شرکت های خارج از بورس فعالیت کنند که در عمل نیز شرکت ها از این ظرفیت ها استفاده می کنند.

این مقام مسوول در بیمه مرکزی تصریح کرد: براساس آیین نامه بیمه مرکزی محدودیتی برای سرمایه گذاری شرکت ها در خارج از کشور وجود ندارد اما هنوز اقدام جدی در این زمینه صورت نگرفته است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با شرایط اقتصادی و سیاسی جدید بتوانیم از ظرفیت های جدید استفاده و از منابع بیمه گذاران پاسداری کنیم.

اقتصام(3)9141**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.