سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۵:۴۱

به گزارش خبرنگار ایرنا، غلام مهدی حقدل، دوشنبه در پنجاه و دومین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز افزود: امروز دیگر دوران برخوردهای دوگانه…

به گزارش خبرنگار ایرنا، غلام مهدی حقدل، دوشنبه در پنجاه و دومین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز افزود: امروز دیگر دوران برخوردهای دوگانه گذشته است، اینکه مسوولان وقتی به شورای شهر می رسند از عملکرد آن در حوزه سرمایه گذاری تقدیر می کنند و وقتی به مخالفان سرمایه گذاری می رسند، اقدامات آنها را هم تحسین می کنند دور از اخلاق اسلامی است.

وی، آمار 30 درصدی بیکاری در شهر شیراز را نگران کننده دانست و ادامه داد: نباید اجازه داد که سرمایه گذارانی که می توانند به ایجاد اشتغال کمک کنند به راحتی منصرف شوند.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز، ضمن قدردانی از حمایت همه جانبه و مقتدرانه استاندار فارس از سرمایه گذاری گفت: برخی افراد کوته فکر می گویند چرا یک شورای اصولگرا از یک استاندار اصلاح طلب تقدیر کرده است.

وی اضافه کرد: بنا نیست که ما اصلاح طلب یا گروه مقابل اصولگرا شوند، هر کار خوب و ارزشی و دفاع از منافع مردم قابل تقدیر است.

حقدل، در خصوص عملکرد فرمانده انتظامی فارس هم گفت: به جز عدم اجرای طرح ترافیک شهر شیراز، سایر عملکرد وی قابل تقدیر است.

او اضافه کرد: در بحث طرح ترافیک شهر شیراز، عناصر لجباز، اطلاعات نادرستی را در اختیار فرمانده انتظامی فارس قرار دادند که باعث شد که این طرح به رغم داشتن مجوز کشوری اجرا نشود.

رییس شورای شهر شیراز، وضعیت امنیت شهر شیراز را نیازمند بازنگری و توجه ویژه دانست و گفت:شیراز در بحث جرایم خشن وضعیت مناسبی ندارد و جرایم در بافت های حاشیه ای نگران کننده است.

حقدل افزود: شورای اسلامی شهر شیراز آماده همکاری با فرمانده انتظامی جدید فارس برای ایجاد امنیت و آرامش در ای شهر است.

مجوز احداث برج های دوقلو در خیابان زند شیراز که در اواخر سال گذشته از سوی شورای اسلامی شهر شیراز صادر شد در رسانه ها بازتاب هایی داشت و مخالفان و موافقان این پروژه نظرات مختلفی را در رد یا تایید این پروژه بیان کردند.

مسوولان استان فارس و شهر شیراز ضمن انتقاد از جوسازی های انجام شده در خصوص پروژه برج های دوقلوی خیابان زند، اجرای این پروژه را همسو با منافع شهر و مردم اعلام کردند.

استاندار فارس هم ضمن انتقاد شدید از مانع تراشی هایی که بر سر راه سرمایه گذاری در این استان انجام می شود، تشکیل زنجیره انسانی برای ساخت یک برج و جلوگیری از حضور سرمایه گذار را در دنیا بی سابقه دانست.

سید محمد احمدی، تشکیل زنجیره انسانی در اعتراض به احداث برج های دوقلو در شیراز را مانع تراشی ها در مقابل حضور سرمایه گذار دانست.

عصر روز دوشنبه پنجم خرداد 93 نیز عده محدودی از افراد به اسم دانشجو و مدافع فضای سبز و محیط زیست در اعتراض به ساخت دو برج دوقلو در خیابان زند شیراز که به گفته مسوولان علاوه بر کاهش ترافیک، مشکل پراکندگی مطب های پزشکان در خیابان زند را نیز ساماندهی می کند دست به تشکیل زنجیره انسانی زدند.

سرانجام رییس شورای اسلامی شهر شیراز، در جلسه علنی امروز این شورا اعلام کرد که سرمایه گذار این پروژه از اجرای آن منصرف شده است.ک/2

678/ 667

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.