جمعه، ۰۲ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۳

ˈمهدی نوفرستیˈ جمعه در گفت و گو با ایرنا درباره جزییات این حادثه افزود: بنابر اعلام مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی ابوموسی،…

ˈمهدی نوفرستیˈ جمعه در گفت و گو با ایرنا درباره جزییات این حادثه افزود: بنابر اعلام مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی ابوموسی، این لنج باری ایرانی که در آخرین ساعات روشنایی روزهای پایانی اردیبهشت ماه از بندر شارجه کشور امارات به سمت سواحل شهرستان پارسیان در حرکت بود، در فاصله 9 مایلی جنوب جزیره ابوموسی به علت نقص فنی در قسمت موتور دچار مشکل شده و از ادامه مسیر باز می ماند.

وی ادامه داد: برج کنترل بندر ابوموسی پس از دریافت پیام اضطرار این شناور و اطلاع از وقوع حادثه، شناور 20 دریابانی را جهت جستجوی موقعیت لنج مضطر اعزام می کند اما هیچ شناوری در حدود موقعیت مذکور، رویت نمی شود و شناور دریابانی در نخستین ساعات بامداد به سمت جزیره باز می گردد.

نوفرستی اضافه کرد: پس از تماس مجدد لنج مضطر مبنی بر آبگرفتگی شناور، برج کنترل این جزیره با شناورهای عبوری در منطقه هماهنگی می کند؛ از سوی دیگر، ناجی 10 نیز حوالی ساعت 2 بامداد به یاری شناور حادثه دیده می شتابد.

وی از آبگرفتگی جزیی شناور حادثه دیده طبق اعلام تیم جستجو و نجات خبر داده و اضافه کرد: همزمان با اعزام این تیم، در پی هماهنگی با شناورهای عبوری یک لنج صیادی در حال فعالیت صید نیز برای همکاری اعلام آمادگی نموده و با مشایعت ناجی 10، شناور مضطر را به سمت جزیره ابوموسی یدک می کند. در پایان عملیات، لنج باری سانحه دیده به منظور رفع نقص فنی در نزدیکی این جزیره لنگر می اندازد.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان ضمن اشاره به آخرین وضعیت حادثه دیدگان مستقر در لنج باری، خاطرنشان کرد: در حال حاضر، تمامی شش سرنشین این شناور در صحت و سلامت کامل به سر می برند.ک/3

7192/668

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.