یکشنبه، ۲۵ خرداد ۹۹ - ۱۱:۲۸
سریال مشابه وایکینگ ها

در این مطلب از میهن پست 5 سریال مشابه وایکینگ ها را که بسیار محبوب و جذاب هستند معرفی خواهیم کرد. سریال هایی…

در این مطلب از میهن پست 5 سریال مشابه وایکینگ ها را که بسیار محبوب و جذاب هستند معرفی خواهیم کرد. سریال هایی که ارزش وقت گذاشتن را دارند. در ادامه با ما همراه شوید.

The Last Kingdom

از تمام سریال های تاریخی که در این فهرست آمده اند، سریال آخرین پادشاهی (The Last Kingdom) بیش از دیگران به وایکینگ ها شباهت دارد. به همین دلیل این سریال باید اولین انتخاب شما برای تماشا در دوران افسردگی ناشی از اتمام سریال قبلی باشد. این سریال تاریخی بر اساس کتاب داستان های ساکسون (Saxon Stories) نوشته برنارد کورنول ساخته شده و تقریباً با روایات وایکینگ ها (که داستان آن از سال ۷۹۳ آغاز می شود) همپوشانی دارد اما در اینجا داستان با فتح یورک توسط وایکینگ‌ها در سال ۸۶۶ آغاز می شود. قهرمان داستان جوانی به نام اوترد اهل ببانبورگ است، یک ساکسون که توسط وایکینگ های مهاجم به فرزندی پذیرفته شده و بعد از فتح وطنش به دست این مردمان جنگجو توسط آن ها بزرگ می شود. بدین ترتیب اوترد در یک دو راهی بین خون ساکسونی و سبک زندگی وایکینگی قرار می گیرد. از آنجایی که هر دو سریال اقتباسی از یک تاریخ مشترک هستند، برخی شخصیت های هر دو سریال مشترک بوده اما در عصری متفاوت.

سریال مشابه وایکینگ ها

 

Real Vikings

سریال وایکینگ ها چنان موفقیتی برای شبکه History بود که این شبکه در سال ۲۰۱۶ تصمیم به ساخت یک سریال مستند مشابه برای کسانی گرفت که تشنه اطلاعات بیشتر در مورد فرهنگ واقعی وایکینگ‌ها بودند. این مستند با استفاده از پشت صحنه سریال اصلی، مصاحبه با تاریخ دانان و گفتگو با ستارگان سریال وایکینگ ها ساخته شده است. مستند وایکینگ های واقعی (Real Vikings) نقبی عمیق به تاریخچه مردمان وایکینگ می زند، از روش غارتگری تا مراسمات عرفانی و تکنولوژی دریانوردی شان. این مستند اگر چه تنها ۴ اپیزود دارد اما یک مستند آگاهی بخش است که همه طرفداران سریال اصلی و دوستداران فرهنگ وایکینگی باید ببینند.

سریال مشابه وایکینگ ها

Norsemen

اگر کمی از جدیت سریال وایکینگ ها خسته شدید، از آن همه جنگ و قطع عضو و خیانت و درگیری خانواده ها به یکدیگر می توانید به سراغ سریال تاریخی کمدی مردان شمالی (Norsemen) بروید که یک سریال نروژی انگلیسی زبان است و فرهنگ وایکینگ‌ها را با مضمون طنز و به ساختاری شبیه مانتی پیتون و برادران فارلی روایت می کند. اگر چه در این سریال همه شخصیت ها پوست حیوانات و زره های تکه تکه به تن دارند اما بخشی از دیالوگ های آنان به صورت عمدی مدرن شده است، برای مثال وقتی که پیشگوی سریال می گوید: «از بازیکن متنفر باش نه از بازی» زمانی که می خواهد یکی از زنان روستا را به خوردن نوشیدنی ترکیب شده با آب دهان برای تحقق بخشیدن به یک پیشگویی ترغیب کند. این سریال تماماً طنز و لودگی بوده و هدف اصلی از ساخت آن نیز همین بوده است.

سریال مشابه وایکینگ ها

Game of Thrones

سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) از شبکه HBO. در واقع از آنجایی که انتشار سریال بازی تاج و تخت چند سالی پیش از وایکینگ ها آغاز شد این امکان وجود دارد که علاقه به این سریال به اتمام رسیده مهم ترین عامل در سوق دادن مخاطبان به سمت سریال وایکینگ ها بوده باشد. اما اگر به هر دلیلی تاکنون موفق به دیدن سریال بازی تاج و تخت نشده اید باید پرسید که تاکنون کجای این دنیا بوده اید؟!! می توان گفت این سریال تنها سریالی است که در یک دهه اخیر صحنه های نبردی بهتر از وایکینگ ها داشته است. همچنین برخلاف آنچه که شاید شنیده باشید، بازی تاج و تخت به طور کامل یک سریال فانتزی نیست زیرا اگر چه پای اژدها و وایت واکر به میان می آید اما جورج آر آر مارتین خود تصدیق کرده که داستان پیچیده خود را بر اساس اتفاقات واقعی تاریخی نوشته است، به ویژه جنگ رُزها که در آن چندین خانواده به دنبال رسیدن به تاج و تخت انگلستان بودند.

سریال مشابه وایکینگ ها

Knightfall

بدنبال موفقیت سریال وایکینگ ها، شبکه History به سراغ ساخت سریال های تاریخی بیشتری رفت که حال و هوایی مشابه داشتند، سریال هایی که از تاریخ به عنوان یک مدل استفاده کرده و در ادامه درام هایی پیچیده و جذاب را حول این مدل شکل می دادند. سریال سقوط شوالیه (Knightfall) دقیقاً با همان استراتژی ساخت وایکینگ ها در سال ۲۰۱۷ آغاز شد اما این بار روایت قرن چهاردهم و شوالیه های مقدس بود. این سریال تاریخی داستان لندری دو لاوزن را روایت می کند، یک شوالیه متعلق به صلیبیون نظامی که از دورویی های دینی خسته شده اما اتفاقاتی باعث می شود که بار دیگر شور و هیجان مذهبی اش تهییج شود.

سریال مشابه وایکینگ ها

[highlight]منبع: tvguide[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *