یکشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۹۶ - ۰۸:۴۳
سریعترین شاسی بلند جهان

سریعترین شاسی بلند جهان را شاید نشناسید اما اگر لندکروزر ۲۰۰ اسب‌ بخاری تویوتا که در نمایشگاه سما به نمایش درآمد را به…

سریعترین شاسی بلند جهان را شاید نشناسید اما اگر لندکروزر ۲۰۰ اسب‌ بخاری تویوتا که در نمایشگاه سما به نمایش درآمد را به یاد دارید؟ پس بدانید که این خودرو به تازگی کامل شده و می‌تواند با سرعت تاثیرگذار ۳۷۰ کیلومتر برساعت (۲۳۰ مایل) به حرکت کند و نام خود را به عنوان سریعترین شاسی بلند جهان بر سر زبان ها بیاندازد. در اداه با میهن پست همراه شوید.

سریعترین شاسی بلند جهان ، لند اسپید کروزر نام دارد و در این میان قطعا یک تراک افسانه‌ ای فوق سریع محسوب نخواهد شد، اما این خودرو تصمیم تویوتا برای ساخت خودرویی سریع در دنیای واقعی است تا بتواند از اعتبار این مدل خود دفاع کند. از طرفی ساخت این خودرو باعث می‌شود تا سرعت برای لندکروزرها از فضای نمایشی در نمایشگاه‌ها خارج شود و به جاده‌های جهان راه یابد.

پیشروانه لند اسپید کروزر ، سریعترین شاسی بلند جهان همان موتور ۵٫۷ لیتری V8 لندکروزرهای معمولی است. اما این موتورها با دو منبع قدرت توربوشارژ که در زیر سپر جلو نشسته‌اند تغذیه می‌شوند. بخش‌های داخلی موتور نیز به خوبی ارتقاء یافته‌اند. پیستون‌های قویتر و دریچه‌های ورودی هوا در از علائم این پیشرفت محسوب می‌شوند.

نتیجه نهایی این همه تغییر خروجی ۲۰۰۰ اسب‌ بخاری است که خودرو را تا حد اتومبیل‌های مسابقه‌ ای تغییر خواهد داد. شاسی خودرو نیز تغییر کرده و موضعی پائین‌تر انتقال یافته است. این کار برای ایجاد وضعیت بهتر تعلیق و هندلینگ بهتر در سرعت‌های بالا انجام می‌گیرد. عرض خودرو نیز حدود ۳ اینچ باریک شده تا دست کمپانی سازنده برای استفاده از لاستیک‌های سازنده بهتر شود.

یکی از رانندگان ناسکار، با لند اسپید کروزر ، سریعترین شاسی بلند جهان شد موفق به ثبت رکورد ۳۷۰ کیلومتر بر ساعت شده است. (ناسکار از مجموعه مسابقات اتومبیلرانی است که در اروپا و آمریکا و کانادا و مکزیک برگزار می‌شود) این رکورد توسط سامانه‌های مکان‌یاب جهانی GPS تائید شده است. اگر این رکورد آزمایشی به شکلی رسمی ثبت و تائید شود، این خودرو از سریع‌ترین SUV جهان با سرعت ۳۳۹ کیلومتر بر ساعت پیشی گرفته و ۳۰ کیلومتر از آن سریع‌ تر است.

با این حال این رکورد تویوتا لند اسپید کروزر ، سریعترین شاسی بلند جهان به راحتی ادعا کرده که رکورد سریع‌ ترین شاسی‌بلند جهان را با لند اسپید کروزرش به دست آورده است.

با هم در میهن پست تصاویری از تویوتا لند اسپید کروزر ، سریعترین شاسی بلند جهان را تماشا می کنیم.

[highlight]منبع[/highlight]   trucktrend

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *