یکشنبه، ۱۸ تیر ۹۶ - ۱۰:۵۱
سریعترین هواپیماهای مسافربری مافوقXB-۱

سریعترین هواپیماهای مسافربری مافوقXB-۱ در حالی خبر از ساخت آن به گوش می رسد که به تازگی شرکت دانش بنیان Boom Technology آمریکا…

سریعترین هواپیماهای مسافربری مافوقXB-۱ در حالی خبر از ساخت آن به گوش می رسد که به تازگی شرکت دانش بنیان Boom Technology آمریکا از مدل اولیه سیستم پروازی مافوق صوتی پرده برداری شده که می توان آن را نسخه ماورای تصوری از کنکوردهای افسانه ای به شمار آورد. این شرکت دانش بنیان مدل اولیه XB-۱ Supersonic Demonstrator را به عنوان نسل جدید هواپیماهای مسافربری مافوق صوت رونمایی کرده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

ماکت سریعترین هواپیماهای مسافربری مافوقXB-۱ که در مقیاس یک سوم مدل واقعی ارایه شده برای آزمایش مجموعه ای از فناوریهای مورد نیاز در پروازهای مافوق صوت قرن بیست و یکم در نظرگرفته شده است.

ماکت سریعترین هواپیماهای مسافربری مافوقXB-۱ در حالی در کلورادوی آمریکا به نمایش گذاشته شده است که به باور کارشناسان در این سیستم نوین پروازی از پیشرفته ترین فناوریهای قابل تصور در عرصه هوانوردی بهره گرفته شده است.

جت مافوق صوت XB-۱ مجهز به سه موتور J۸۵-۲۱ ساخت شرکت جنرال الکتریک است و جالب اینکه شرکت Boom Technology اعلام کرده که در طراحی و ساخت این جت از ساختار هواپیماهای مافوق صوت کنکورد که محصول مشترک فرانسه و انگلیس بودند الهام گرفته شده است.

مجموعه ای از حرفه ای ترین طراحان در پروژه طراحی این جت حضور داشته اند که شماری از آن ها سابقه همکاری با ناسا، اسپیس ایکس و بوئینگ را در پرونده کاری خود دارند.

گفته می شود سریعترین هواپیماهای مسافربری مافوقXB-۱ بازدهی بیشتری نسبت به هواپیمای پرمصرف و پرهزینه کنکورد دارد و جالب اینکه نسبت به آن نیز ۱۰ درصد سریعتر پرواز می کند والبته اندازه گیریهای دقیق حاکی از آن است که XB-۱ به سرعت ۲.۲ ماخ (۲۳۳۵ کیلومتر بر ساعت) می رسد که ۲.۶ بار سریعتر از جتهای فوق سرعتی امروزی است.

[highlight]منبع[/highlight]   newatlas

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *