جمعه، ۰۹ بهمن ۹۴ - ۰۹:۵۷

سریع‌ترین هواپیمای جهان توسط چارلز بمباردیر مهندس مشهور کانادایی طراحی که می تواند به سرعت حداکثر ۲۰ هزار کیلومتر در ساعت برسد که…

سریع‌ترین هواپیمای جهان توسط چارلز بمباردیر مهندس مشهور کانادایی طراحی که می تواند به سرعت حداکثر ۲۰ هزار کیلومتر در ساعت برسد که در این میان و برای رسیدن این هواپیما به این سرعت که ۲۴ برابر سرغت صوت است طراح این پروژه از موتورهای چالش‌برانگیز رم جت استفاده کرده به نحوی که رسیدن به سرعت ۲۰ هزار کیلومتری در عمل به معنای پرواز ۱۱ دقیقه‌ای از نیویورک تا لندن است.با میهن پست همراه شوید.

آخرین تلاش مهندسان برای تولید هواپیمای مسافربری مافوق صوت پس از ناکامی پروژه هواپیمای فراصوت کنکورد پایان یافت، اما اکنون مهندس مطرح کانادایی به دنبال ساخت سریع‌ترین هواپیمای مسافربری جهان با ظرفیت ۱۰ نفر و با سرعت ۱۲ برابر هواپیمای کنکورد است.

طراح سریع‌ترین هواپیمای جهان – چارلز بمباردیر – در مصاحبه با رسانه ها اعلام کرده است که هدف من از ارائه این طرح رسیدن به قابلیت پرواز به دو نقطه مخالف زمین با حداکثر سرعت ممکن است.وی افزود: با توجه به اینکه در این هواپیما از موتورهای جت معمولی استفاده نشده و حداقل سرعت لازم برای روشن‌ شدن موتورهای رم‌جت نیز حداقل چهار برابر سرعت صوت است، برای سیستم پرتاب این هواپیما از منجنیق مغناطیسی استفاده خواهد شد.

پرتابگر یا منجنیق مغناطیسی با استفاده از دو ریل موازی انرژی لازم برای سرعت ‌گرفتن هواپیما را تحت تاثیر نیروی عظیم مغناطیسی تولید می‌کند و هواپیما پس از پرتاب با نیروی کمکی موتورهای راکت به سرعت مناسب جهت روشن شدن موتورهای رم‌جت یعنی ۱۲ هزار کیلومتر در ساعت می‌رسد.

چارلز بمباردیر که هزینه ساخت هر هواپیما را حداقل ۱۵۰ میلیون دلار برآورده کرده، مهم‌ترین عامل برای تولید این هواپیماها را تقاضا از سوی مشتریان خاص عنوان کرد.

[highlight]منبع: justluxe[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.