پنجشنبه، ۰۳ مهر ۹۳ - ۰۲:۳۵

یک ارتوپد گفت: ثابت نشستن دانش‌آموزان بر روی نیمکت‌های مدرسه صحیح نیست و موجب دردهای عضلانی، اسپاسم و گرفتگی عضلات می‌شود. سیدسعید طباطبایی…

یک ارتوپد گفت: ثابت نشستن دانش‌آموزان بر روی نیمکت‌های مدرسه صحیح نیست و موجب دردهای عضلانی، اسپاسم و گرفتگی عضلات می‌شود.

سیدسعید طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خوزستان، با تاکید بر مطلب فوق اظهار کرد: توصیه می‌شود دانش‌آموزان در فاصله هر نیم ساعت یا یک ساعت، یک بار پشت نیمکت خود حرکت نرمشی انجام دهند تا عضلات آنها از حالت یکنواختی خارج شوند.

وی افزود: قوس کمر دانش‌آموز هنگام نشستن روی نیمکت نباید رو به پایین باشد زیرا کمر قوز پیدا می‌کند، به ویژه دخترها باید در سنین 12 و 13 سالگی مواظب نوع نشستن خود باشند تا دچار قوز کمر نشوند.

این ارتوپد عنوان کرد: در صورتی که دانش‌آموزی دچار قوز کمر شود لازم است به پزشک متخصص مراجعه کنند تا مشکلی در ستون فقراتش ایجاد نشود.

وی ادامه داد: همچنین برای سلامت عضلات و استخوان‌ها لازم است دانش‌آموزان با توجه به نوع ورزشی که علاقه دارند، در مدرسه ورزش کنند.

طباطبایی گفت: بهتر است کلاس‌های درس به صورت شیب‌دار و یا پله‌ای طراحی شوند و نیمکت‌ها روی شیب پله‌ها قرار گیرند تا دانش آموزان تسلط کافی بر تخته سیاه کلاس داشته باشند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *