سر کلاس درس بی‌حرکت نباشید!

یک ارتوپد گفت: ثابت نشستن دانش‌آموزان بر روی نیمکت‌های مدرسه صحیح نیست و موجب دردهای عضلانی، اسپاسم و گرفتگی عضلات می‌شود.

سیدسعید طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خوزستان، با تاکید بر مطلب فوق اظهار کرد: توصیه می‌شود دانش‌آموزان در فاصله هر نیم ساعت یا یک ساعت، یک بار پشت نیمکت خود حرکت نرمشی انجام دهند تا عضلات آنها از حالت یکنواختی خارج شوند.

وی افزود: قوس کمر دانش‌آموز هنگام نشستن روی نیمکت نباید رو به پایین باشد زیرا کمر قوز پیدا می‌کند، به ویژه دخترها باید در سنین 12 و 13 سالگی مواظب نوع نشستن خود باشند تا دچار قوز کمر نشوند.

این ارتوپد عنوان کرد: در صورتی که دانش‌آموزی دچار قوز کمر شود لازم است به پزشک متخصص مراجعه کنند تا مشکلی در ستون فقراتش ایجاد نشود.

وی ادامه داد: همچنین برای سلامت عضلات و استخوان‌ها لازم است دانش‌آموزان با توجه به نوع ورزشی که علاقه دارند، در مدرسه ورزش کنند.

طباطبایی گفت: بهتر است کلاس‌های درس به صورت شیب‌دار و یا پله‌ای طراحی شوند و نیمکت‌ها روی شیب پله‌ها قرار گیرند تا دانش آموزان تسلط کافی بر تخته سیاه کلاس داشته باشند.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*