یکشنبه، ۱۲ مرداد ۹۳ - ۰۵:۵۷

سلامت نیوز: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت: مطالعات نشان می‌دهد 80 سانتیمتر از سطح آب دریا نسبت به گذشته کاهش یافته که…

سلامت نیوز: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت: مطالعات نشان می‌دهد 80 سانتیمتر از سطح آب دریا نسبت به گذشته کاهش یافته که ادامه این روند نگران کننده خواهد بود.

سیف اله آقابیگی در جلسه کمیته ساماندهی سواحل استان که به مناسبت 21 مرداد روز جهانی دریای خزر برگزار شد، اظهار کرد: پهنه آبی خزر به عنوان منحصرترین پهنه آبی بدون ارتباط با هیچ اقیانوسی است و روابطی که این پهنه می‌تواند ایجاد کند بسیار متفاوت از سایر پهنه‌های آبی و دارای شرایط ویژه‌ای است و بر این اساس نگاه ویژه‌ای را می‌طلبد.

وی ادامه داد: 55 رودخانه دائمی در استان جاری است که 11 رودخانه به صورت مستقیم وارد تالاب می‌شوند. این رودخانه‌ها در آلودگی تالاب و در نهایت دریا بسیار اثرگذارند.

آقابیگی خاطرنشان کرد: تاکنون مطالعات حد بستر 45 رودخانه حوضه دریای خزر در نوار 300 کیلومتری سواحل انجام شده است. این مطالعات به مرکز ملی مطالعات دریای خزر هر ماه ارسال می‌شود.

مسئول مخاطرات دریای خزر افزود: مرکز مطالعات دریای خزر، هر ماهه نتایج تحقیقات خود را منتشر می‌کند و در سالهای اخیر فعالیتهای خوبی انجام شده است.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.