جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۱۱:۳۲

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران بسترساز شرایط ظهور منجی است، گفت: ظهور نیازمند آمادگی های فردی،منطقه‌ای…

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران بسترساز شرایط ظهور منجی است، گفت: ظهور نیازمند آمادگی های فردی،منطقه‌ای و بین المللی است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی در آیین‌ معارفه فرمانده و مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه قائم(عج) استان سمنان با بیان این‌که ظهور منجی نیازمند آمادگی های مختلفی است به بررسی روایات اسلامی پیرامون ظهور پرداخت و با تقسیم کردن آنها به دو دسته بیان علائم ظهور و روایت کنندگان شرایط ظهور، اظهار کرد: در روایات برای برقراری حکومت عدل مهدوی علائم و شرایط ظهور به خوبی ذکر شده و البته این دو کاملاً با هم متفاوت است.

وی با بیان این‌که مردم ایران پرچم انقلاب خود را به دست صاحب اصلی آن حضرت صاحب الزمان (عج) می سپارند، تصریح کرد: انقلاب اسلامی بدون شک به انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج) متصل می شود؛ چرا که مردم ایران خود را برای حکومت جهانی ولی‌عصر (عج) آماده می‌کنند و با تلاش مردم ایران امروز زمینه‌های قیام حضرت در حال فراهم شدن است.ضمن اینکه مردم ایران باید بدانند که چه تکلیف و رسالتی در مسئله ظهور امام عصر(عج)بر عهده دارند.

وی با بیان این‌که علائم ظهور باید به دقت مورد توجه قرار گیرد، گفت: حوادثی که در مقطعی از تاریخ رخ می‌دهد، ممکن است جزیی از علائم ظهور باشند چنانکه بسیاری از علائم ظهور که در روایات اسلامی ذکر شده اند، به وقوع پیوسته اند.

سعیدی ادامه داد: یکی از تفاوت ها در علائم و شرایط ظهور در این است که شرایط ظهور وصل به ظهورند اما علائم ظهور ، ممکن است فاصله زیادی با ظهور داشته باشد.

وی،یکی از شرایط ظهور را شکل گیری نظامی با مشخصات جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: یکی از این شرایط شکل گیری، بر اساس آموزه های اسلامی و روایات،تحقق حکومتی الهی است که بتواند زمینه های ظهور امام (عج) را فراهم کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اضافه کرد: آمادگی بسترسازان و سبب‌سازان ظهور ضرورت دیگری است که طی آن شرایط ظهور ایجاد شود و در این میان، وظیفه و تکلیف سنگینی بر دوش رهبری و ملت ایران قرار داده شده تا شرایط ظهور را فراهم سازند.

وی در ادامه به انواع آمادگی ها برای ظهور اشاره کرد و گفت: نخستین نوع ، آمادگی فردی برای ظهور مهدی موعود (عج)است البته بی تردید آمادگی‌های فردی ارتباطی به ظهور نداشته و کسانی که در راه خودسازی در این مسیر نورانی جهد و تلاشی ندارند، سهمی در ظهور امام عصر(عج) نیز نخواهند داشت.البته افرادی نیز هستند که تمام جهادشان در طول شبانه‌روز برای ظهور است و همین ها سبب سازان ظهورند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران از مردم ایران به عنوان سبب سازان قیام امام زمان(عج) یاد و خاطرنشان کرد: آن طور که از روایات بر می آید، جمهوری اسلامی ایران یکی از عوامل ظهور است؛ چنانکه در روایات متعدد آمده، که پیش از وقوع انقلاب امام عصر (عج)قیامی که شبیه به قیام حضرت قائم(عج) باشد، به وجود می آید.

وی، ایجاد آمادگی منطقه‌ای را بخش دیگری از ملزومات ظهور امام (عج) برشمرد و گفت: باید منطقه خاورمیانه دگرگون و دچار تحول اساسی شود؛ چرا که با وضعیت فعلی نمی‌توان شاهد ظهور حضرت حجت(عج) بود.

سعیدی، گفت: ایستادگی مردم سوریه و عراق بر روی مسائل، سیاست‌ها و اصول کلی اسلامی و تعالیم امام و رهبری در راستای ایجاد این نوع آمادگی است که امروز شاهد آن هستیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران از آمادگی بین المللی بعنوان یک نوع دیگر از آمادگی ها برای ظهور موعود(عج) یاد کرد و ادامه داد: به تعبیر رهبری، باید افرادی پیدا شوند که پته لیبرال دموکراسی فاسد را روی آب بریزند.

وی دولت ها و کشورهای امروز جهان را به سه دسته قابل تقسیم دانست و افزود: دسته نخست دولت‌های سلطه‌پذیرند و اینها همان کشورهایی هستند که بدون اجازه آمریکایی‌ها جرات نفس کشیدن هم ندارند. دسته دیگر دولت هایی هستند که با امریکا مدارا می کنند و امریکا نیز استفاده خود را از آنها می برد و در موعد مناسب از پشت خنجری بر پهلوی آنها وارد می کند.

سعیدی،ادامه داد: نوع دیگر کشورها و دولت های امروزی، دولت هایی هستند که در مقابل زورگویی‌ها نظام سلطه و آمریکا می ایستند و جمهوری اسلامی ایران بارزترین این کشورها است.

وی همچنین در پایان با تقدیر از حجت الاسلام رعایتی از وی به عنوان مدیری موفق یاد کرد و افزود:حسن سلوک و مدیریت خوب ایشان زمینه ساز اتفاق های خوبی در استان شد و از این رو درخواست های زیادی برای ادامه ماموریت ایشان در استان بود . البته حضور حجت الاسلام شکری که چهره ای حوزوی و آگاه و بافضل است نیز می تواند زمینه اتفاق های مبارک دیگری در سپاه استان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.