شنبه، ۱۴ اسفند ۹۵ - ۰۹:۵۱
سفر به استراتوسفر

  قبل از توضیح در مورد سفر به استراتوسفر زمین این بار با بالون هلیمی ، بد نیست بدانید که تا به امروز…

 

قبل از توضیح در مورد سفر به استراتوسفر زمین این بار با بالون هلیمی ، بد نیست بدانید که تا به امروز مرسوم ترین روش جهت سفر به استراتوسفر زمین توسط انسان تاکنون استفاده از یک راکت یا همان فضاپیما با قدرت بالا و در نهایت پرتاب به آسمان با سرعتی بیش از هزاران مایل بر ساعت بوده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

استراتوسفر زمین دومین لایه بزرگ اتمسفر است که بالای تروپوسفر و پایین مزوسفر قرار دارد. سفر به استراتوسفر زمین توسط یک شرکت آمریکایی با بالون هلیمی ممکن شده است . در این روش پرواز به فضا برای کسانی  که به دلیل حرکت سریع و با شتاب فضاپیما دچار بیماری می شوند ، آهسته تر صورت می گیرد.

شرکت World View که ابداع کننده این شیوه یعنی سفر به استراتوسفر زمین این بار با بالون هلیمی است ، قرار است با این بالون ابزار دانشمندان و نیز خود مسافران فضا را به استراتوسفر ببرد. پرواز با بالون هلیمی تقریبا ۵ تا ۶ ساعت طول خواهد کشید و هر یک از مسافران بالون می توانند با استفاده از کپسول به راحتی در سطح استراتوسفر معلق بمانند.

بالون هلیومی طراحی شده مجهز به امکاناتی همچون حمام ، پنجره های بزرگ و نیز اینترنت وای فای است که مسافران بالون می توانند تصاویری از طلوع زیبای خورشید را ثبت و به زمین از طریق رسانه های فضای جمعی ارسال کنند. در سطح استراتوسفر وزن شما تقریبا سه پوند سبک تر خواهد شد و این باعث می شود شما در ارتفاع هیچ وزنی را حس نکنید. World View رزرو  بلیط این بالون را آزاد اعلام کرده  که با هزینه بلیطی ۷۵۰۰۰ دلار می توان خریداری نمود.

این شرکت خبر از طراحی و ساخت وسیله ی دیگری به نام استراتولیت جهت سفر به استراتوسفر داده است که بدون سرنشین و مجهز به سنسورها ،دوربین ها و دیگر ابزارها می باشد. استراتولیت جهت پرتاب نیازی به راکت ندارد و شبیه به ماهواره ای نیم معلق است که توسط باد کنترل می شود و می تواند موقعیت خود را حفظ کند . استراتولیت قادر است تا سال ها در یک منطقه معلق بماند.

[highlight]منبع[/highlight]  dotwnews

یک دیدگاه برای “سفر به استراتوسفر زمین این بار با بالون هلیمی رقم خواهد خورد ؟”

  1. اوین گفت:

    بنظر من همه مشکلات و بیماری های قبلی ازبین نمیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.