جمعه، ۲۷ تیر ۹۹ - ۰۳:۵۶
سفر به دبی در دوران کرونا

سفر به دبی در دوران کرونا از چه زمانی آغاز می شود ؟ اگر شما نیز به دنبال پاسخ این سوال هستید در…

سفر به دبی در دوران کرونا از چه زمانی آغاز می شود ؟ اگر شما نیز به دنبال پاسخ این سوال هستید در این مطلب از میهن پست اطلاعات کاملی را در مورد آن ارائه کرده ایم.

بعد از چند ماه سردرگمی چه برای آن هایی که می خواستند برای تفریح به دبی سفر کنند و چه آن هایی که برای ادامه دادن کارهای تجاری شان راهی این شهر در امارات متحده عربی بودند و ناکام ماندند بالاخره خبرهای خوبی از شرکت هواپیمایی ماهان و شرکت هواپیمایی امارات به گوش می رسد. همان طور که می دانیم راه هوایی امارات یکی از مهم ترین کریدورهای هوایی در جهان است که بسته بودن آن در ماه های اخیر، ضربه مهلکی را به بدنه گردشگری و حمل و نقل هوایی وارد کرد. در حال حاضر، بعد از نزدیک به ۶ ماه از حضور میهمان ناخوانده و منحوس کرونا این فرصت دست داده تا با بازگشایی پروازهای دبی بتوان دوباره از طریق شاهراه های هوایی به این شهر سفر کنیم. در این مطلب به چند و چون این بازگشایی مجدد و آن چه که برای سفر به دبی نیاز داریم می پردازیم.

اطلاعیه مهم شرکت هواپیمایی امارات برای ورود گردشگران به دبی

طبق آخرین اطلاعیه های منتشر شده، فرودگاه های دبی از تاریخ ۱۷ ژولای ۲۰۲۰ میلادی مصادف با تاریخ ۲۷ تیر ۱۳۹۹ هجری شمسی به روی گردشگران باز می شود و پروازها دوباره از سر گرفته می شود. طبق آخرین جلساتی که هیئت امنا دبی و امیر این شهر در پی تعطیلی چند ماهه این شهر توریستی- تجاری به همراه داشته است، تصمیمی دال بر بازگشایی پروازهای دبی گرفته شد که البته در آغاز با مخالفت هایی همراه بود و بعد از مشورت با متخصصین این امر، نتیجه ای که حاصل شد، همراه بودن پروازهای دبی با رعایت پرتکل های بهداشتی سازمان بهداشت جهانی و همچنین پرتکل هایی که شرکت هواپیمای امارات و قوانین ورود و خروج به این شهر گذاشته است همراه است. مجموعه هایی از پرتکل های بهداشتی و اسنادی که ثابت کند مسافران مبتلا به ویروس کرونا نیستند از بندهای این مجموعه هستند و هر کس که می خواهد چه به عنوان توریست و چه با مدارک اقامت می خواهد از مرزهای هوایی وارد دبی شود باید از این پرتکل پیروی کنید.

سفر به دبی در دوران کرونا

سفر به دبی در دوران کرونا

پرتکل بهداشتی برای ورود به فرودگاه های دبی

تاریخ ۲۷ تیر ماه مصادف با ۱۷ ژولای ۲۰۲۰، فرودگاه دبی پذیرای مسافران و گردشگران از کشورهای دیگر به این شهر است اما ورود به این شهر تابع شرایطی است؛ اول از همه، باید گفت که سفر به دبی در پی بازگشایی پروازهای دبی شرایط سنی ندارد و برای همه آزاد است. همه مسافران دبی می دانند که ورود به این شهر نیازمند ویزا است. شما می توانید برای دریافت ویزای دبی در زمان ورود به فرودگاه اقدام به اخذ ویزا کنید و یا از طریق سفارت امارات در کشور خودتان اقدام به دریافت ویزا کنید. البته لازم به ذکر است که شهروندان ایرانی که در ایران اقامت دارند باید قبل از آغاز سفرشان، به سفارت امارات بروند و نسبت به دریافت ویزا دبی اقدام کنند.

بیمه مسافرتی با پوشش بیماری کرونا

یکی دیگر از اسنادی که باید به همراه داشته باشید، بیمه مسافرتی است. در بسیاری از سفرهایی که به کشورهای دیگر و در زمان مختلف انجام داده اید، حتما از شما خواسته شده تا برای دریافت بیمه مسافرتی قبل از سفر اقدام کنید اما در حال حاضر برای سفر به دبی باید بیمه مسافرتی داشته باشید که بیماری کوید ۱۹ را هم پوشش دهد. در صورتی که نتوانستید و یا تمایل به دریافت این بیمه مسافرتی نداشته اید می بایست قبل از شروع سفر به دبی تعهد بدهید که در صورت ابتلا به ویروس کرونا در مقصد، در صورت نیاز و تشخیص، تمام هزینه های درمان و یا قرنطینه سازی به عهده خود شخص است. در صورتی که بیمه مسافرتی با پوشش بیماری کرونا را دریافت کرده اید باید برگه آن را در بخش پذیرش (Check in) به همراه داشته باشید.

انجام آزمایش PCR مورد تایید دولت

اول از همه به خاطر داشته باشید که از نظر هواپیمایی امارات، آزمایش PCR شما تنها تا ۹۶ ساعت از زمان پرواز به دبی اعتبار دارد. اگر از یکی از کشورهای فهرست زیر از زمان بازگشایی پروازهای دبی به این شهر سفر می کنید، باید یک گواهی آزمایش PCR را که دولت شما آن را تایید کرده به همراه داشته باشید تا هواپیمایی امارات به شما اجازه پرواز با هواپیمایی امارات را بدهد. باز هم یادآور می شویم که آزمایش PCR تنها ۹۶ ساعت از زمان پرواز باید فاصله زمانی داشته باشد. مسافران کشورهایی که می خواهند با پرواز امارات وارد دبی شوند و می بایست زمان شروع پرواز به آزمایش منفی تایید شده از طرف دولت کشورشان نیاز دارند عبارت اند از:

افغانستان
مصر
هند
ایران
نیجریه
پاکستان
فیلیپین
روسیه
سودانگ
تانزانیا
آمریکا؛ فرودگاه های هیوستون (IAH)، فرودگاه فورت ورث دالاس (DFW)، سان فرانسیسکو (SFO)، فورت لادردال (FLL)، اورلاندو (MCO). البته این قانون شامل حال کالیفرنیا، فلوریدا و تگزاس و مسافران این ایالات که می خواهند از هواپیمایی امارات برای سفر به دبی استفاده کنند نیز می شود. اگر در زمان ورود به شهر دبی آزمایش PCR را انجام داده اید می بایست تا زمان آماده شدن جواب آن در قرنطینه بمانید. در صورتی که آزمایش تان منفی بود، سپس می توانید به طور آزادانه از هتل بیرون بیایید و گشت و گذار در دبی را شروع کنید در غیر این صورت اگر جواب آزمایش تان مثبت بود باید طبق قوانین و پرتکل های دبی در قرنطینه بمانید.

در مورد مسافران پروازهای اتصالی چطور؟

همه مسافران حتی آن دسته از مسافران پروازهای اتصالی دارند و تنها می خواهند بین مسیرشان در دبی توقف کنند نیز باید فرم خوداظهاری وضعیت پزشکی را تکمیل کنند و در زمان پذیرش، فرم را به مسئول مربوطه در فرودگاه ارائه دهند. اما در صورتی که دبی مقصد شما است می بایست فرم تعهد رعایت اصول بهداشتی را کامل کنید و به محض ورود، فرم را به مامور سازمان بهداشت دبی تحویل دهند.

سفر به دبی در دوران کرونا

سفر به دبی در دوران کرونا

اطلاعیه شرکت هواپیمایی ماهان درباره سفر به دبی

برای کسانی که تمایل دارند از خدمات شرکت هواپیمایی ماهان برای سفر به دبی استفاده کنند، خبر خوب این است که می توانند با پروازهای مستقیم دبی-تهران-دبی از تاریخ ۲۷ تیر ۱۳۹۹ به این شهر سفر کنند. لازم به ذکر است که تمامی مسافران که دارای ویزای توریستی، بیزنس و اقامت معتبر هستند باید با خود تست کرونا PCR را به همراه داشته باشند. مسافران دبی می بایست از طریق مراکز نام برده آزمایش PCR را انجام دهند:

بیمارستان عرفان نیایش (تهران)
آزمایشگاه پاتولوژی ایران (تهران)
آزمایشگاه کاویان (تهران)
آزمایشگاه نوبل (اصفهان)
آزمایشگاه یاران (اصفهان)
مرکز پیوند اعضای بیمارستان ابوعلی سینا (شیراز)

یکی از نکاتی که مستحق تکرار دوباره است این است که با پروازهای ماهان به دبی در پی بازگشایی پروازهای دبی باز نیازمند این هستید که آزمایش PCR شما از مرز ۹۶ ساعت نگذشته باشد. به یاد داشته باشید که ورودی ها و خروجی های پروازهای ماهان از سه فرودگاه بین المللی دبی انجام می شود و امکان دارد در زمان ورود به فرودگاه به طور تصادفی از بعضی مسافران آزمایش PCR گرفته می شود و مبلغ ۳۶۰ درهم از مسافر دریافت می شود.

تاییدیه کد اقامت ICA

برای دریافت کد ICA و همراه شدن با بازگشایی پروازهای دبی باید از طریق این سایت اقدام به دریافت کد کنید و کد دریافت شده را در زمان ورود به فرودگاه به همراه داشته باشید. قبل از پرواز، مدارک شما چه مسافران مقیم هستید و چه ویزای گردشگری دارید، به امارات ارسال می شود و باید به خاطر داشت که احتمال دارد با این که مسافر مقیم باشید و کد ICA هم داشته باشید موفق به پرواز به دبی نشوید و مجوز برای ورود شما صادر نشود. خسارتی که بر اثر دریافت نکردن مجوز ایجاد می شود به عهده خود مسافران است. از به همراه داشتن بار دستی به درون کابین خودداری کنید. هیچ مسافری حق ورود بار دستی به داخل کابین را ندارد و مسافران باید در زمان دریافت کارت پرواز، تمام بارهای خود را به بخش بار تحویل دهند. دقت داشته باشید که تمام موارد اشاره شده در بندهای فوق شامل حال مسافرانی که از خدمات CIP و سالن تشریفات استفاده می کنند هم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.