چهارشنبه، ۰۵ اسفند ۹۴ - ۰۸:۰۳

سفر سه روز به مریخ با پیشرانه فوتونی ناسا مهیا می شود؟ این خبری است که محققان کانادایی با آزمایش نسل جدید موتور…

سفر سه روز به مریخ با پیشرانه فوتونی ناسا مهیا می شود؟ این خبری است که محققان کانادایی با آزمایش نسل جدید موتور فوتونی معتقدند که امکان سفر سه روزه به مریخ با این فناوری وجود دارد.این در حالی است که در سیستم‌های رایج موتورهای فضایی برای تولید پیوسته نیرو باید سوخت مصرفی به همراه اکسید‌کننده یا اکسیژن در سفینه فضایی حمل شود که این روش هم از نظر اقتصادی و هم از نظر ایمنی با محدودیت همراه است. با میهن پست همراه شوید.

سفر سه روز به مریخ با پیشرانه فوتونی در حالی مود توجه دانشمندان ناسا قرار گرفته است که آنها معتقدنداستفاده از موتور فوتونی برای تولید انرژی بسیار کاراتر و قابل اعتماد تر از سایر پیشروانه ها است،به عبارتی دیگر لیزرهای پرقدرت جایگزین موتورهای سوختی و مخازن عظیم سوخت خواهند شد.

دانشمندان ناسا با ساخت نمونه آزمایشی و انجام آزمایش‌های مختلف در شرایط فضایی معتقدند که از این سیستم می‌توان برای سفینه‌های کوچک و بزرگ و همچنین برای انتقال انسان به فضا با سرعت بسیار فراتر از حد تصور استفاده کرد. که هدف از فناوری جدید موتورهای فوتونی استفاده از انرژی نور برای کاهش زمان سفر به مریخ از بازه زمانی سال به روز است.

[parallax ids=”102982,102981″]

بنابراین در این پروژه تحقیقاتی برای سفر سه روز به مریخ ، گروهی از فیزیکدانان کانادایی برای اثبات قابلیت نسل جدید موتورهای فوتونی در حال تحقیق و آزمایش برای رفع محدودیت‌های سفرهای فضایی هستند. که در این میان پروفسور فیلیپ لوبین، متخصص فیزیک از دانشگاه سانتا باربارا کانادا در مورد هدف از مطالعه بر روی موتورهای فوتونی عنوان کرد: محققان ما هم‌ اکنون در حال مطالعه بر روی پروژه‌ تولید موتورهای پیشران فوتونی به منظور کاهش مدت سفرهای بین سیاره‌ای هستند.

فیلیپ لوبین، متخصص فیزیک از دانشگاه سانتا باربارا کانادا در ادامه گفته است: در این برنامه مطالعاتی رسیدن به سرعت بسیار بالا و فراتر از تصور موجود با استفاده از موتورهای فوتونی در دست مطالعه است.

[highlight]منبع: redorbit[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.