چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۶:۵۵

به گزارش خبرنگار مهر، همت الله هادیزاده بعدازظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات با اشاره به نامگذاری مدبرانه رهبر…

به گزارش خبرنگار مهر، همت الله هادیزاده بعدازظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات با اشاره به نامگذاری مدبرانه رهبر معظم انقلاب در سالجاری مبنی بر “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” اظهار داشت: رهبر انقلاب با تاکید بر دو مقوله مهم و موثر اقتصاد و فرهنگ در ابتدای سالجاری، خواستار عزم ملی و مدیریت جهادی مسئولان شدند و در واقع این مساله را به عنوان نقشه راه دولتمردان نظام مطرح کردند.

این مسئول ادامه داد: تمام تلاش دولت تدبیر و امید و مسئولان نظام نیز بر این است که با حرکت در مسیر تحقق منویات رهبری، زمینه پیشرفت، تعالی و اقتدار روز افزون ایران اسلامی را به ارمغان آورند.

384 پروژه با اعتبار 188 میلیارد تومان در شهریار احداث می شود

وی در پاسخ به سوالی در زمینه پروژه های عمرانی سالجاری و جذب اعتبارات عنوان کرد: در سالجاری 134 پروژه عمرانی با اعتبار 38 میلیارد تومان برای شهرستان تعریف شده است که طی پنج ماه گذشته موفق به جذب بیش از 22 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی شدیم.

فرماندار شهریار افزود: در بخش شهرداریها نیز با فعال کردن درآمدهای پایدار شهرداریها، کاهش هزینه های جاری و اختصاص به امور عمرانی و… 250 پروژه با اعتبار 150 میلیارد تومان در نظر گرفته شد، کلنگ زنی شهرک صنعتی، شهرک صنفی، ساماندهی دو محور دپو و چیتگر با احداث روگذر و افتتاح چندین سالن ورزشی نیز از دیگر پروژه هایی است که تاکنون به قطعیت رسیده است.

این مسئول تصریح کرد: تخصیص به موقع بودجه ها در سالجاری یکی از ویژگیهای مثبت اعتباری است که می تواند مسئولان را در احداث و افتتاح هرچه سریعتر پروژه ها یاری کند، امسال بر خلاف سالهای گذشته، در همین ابتدای سال بیش از 12 میلیارد تومان اعتبار به پروژه های پیش بینی شده شهرستان تخصیص داده شد.

هادیزاده با اشاره به مشکلات حوزه درمانی شهرستان متذکر شد: پیگیریها برای رفع مشکلات بیمارستان امام خمینی (ره) ادامه دارد، در مورد بیماستان امام سجاد (ع) نیز پس از بازدید مشترک با حضور معاون عمرانی استانداری، یک میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار برای رفع مشکلات و کمبودهای این مرکز درمانی اختصاص داده شد.

تعطیلی کارخانجات به دلایل جزئی، مغایر با شعار سال است

وی سوالی در زمینه مشکلات زیست محیطی و فعالیت کارخانجات و معادن را اینگونه پاسخ داد: با توجه به نامگذاری سالجاری و تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی و حمایت از کارآفرینان و تولیدات داخلی، باید حمایت از سرمایه گذاران خصوصی، تولیدکنندگان و صنعتگران را در اولویت برنامه ها قرار دهیم.

این مسئول اظهار داشت: اما متاسفانه اخباری مبنی بر تعطیلی کارخانجات به دلیل برخی ایرادات جزئی به گوش می رسد که این مساله مورد قبول نبوده و مغایر با شعار سال است، نباید به دلیل مشکلات جزئی و قابل رفع، درب کارخانجات بسته شده و تعداد زیادی کارگر بیکار شوند، در سالجاری باید راهگشای مشکلات اقتصادی باشیم نه اینکه با تعطیلی کارخانجات و صنایع تولیدی به بیکاری و توقف چرخ صنعت و تولید دامن بزنیم.

هیچ واحد صنعتی و تولیدی بدون هماهنگی فرمانداری تعطیل نشود

فرماندار شهریار یادآور شد: مقرر شد هیچ واحد صنعتی و تولیدی بدون هماهنگی فرمانداری تعطیل نشود و مواردی که آسیبهای جدی و غیرقابل جبران به محیط زیست و هوا وارد می آورد نیز پس از اخطار و تذکرات لازم برای تعطیلی اقدام شود.

هادیزاده به سوالی در رابطه با خسارت سرمازدگی باغداران و نحوه جبران آن اینچنین پاسخ گفت: بیش از 6 هزار هکتار از باغات شهریار در اثر سرمازدگی دچار 150 میلیارد تومان خسارت شد که به منظور حمایت از باغداران، گزارشی تنظیم و به ستاد بحران کشور ارسال شد.

بازسازی 30 گلزار شهدا و 35 مسجد/ 100 یادواره شهدا برگزار می شود

وی با اشاره به مسائل فرهنگی شهرستان از بازسازی 30 گلزار شهدا تا پایان سالجاری خبر داد و عنوان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، پاسداشت خانواده معظم شهدا و احیای آرمانهای امام راحل و انقلاب اسلامی یکی از بارزترین نمونه های حماسه فرهنگی محسوب می شودکه بارها از سوی رهبری نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

این مسئول ادامه داد: بازسازی مسکن 50 خانواده شهید در شهرهای مختلف شهرستان، برگزاری 100 یادواره شهدا، بازدید از خانواده های معظم شهدا و.. از جمله برنامه های در نظر گرفته شده برای سالجاری است.

اختصاص 3 میلیارد تومان اعتبار به حوزه فرهنگ شهریار

فرماندار شهریار مساجد را از جمله پایگاه های فرهنگی برشمرد و اظهار داشت: با توجه به نقش موثر مساجد در تقویت روحیه انقلابی افراد جامعه، احیای فرایض دینی و… اعتباری بالغ بر 300 میلیون تومان برای بازسازی 35 مسجد، حوزه های علمیه و مصلی شهرستان در نظر گرفته شده است.

هادیزاده گفت: در کنار اعتبارات شهرداریها، سه میلیارد تومان نیز از محل اعتبارات استانی به بخش فرهنگ شهرستان اختصاص داده شد.

وزیر آموزش و پرورش و معاون رئیس جمهور به شهریار می آید

وی در آستانه سالروز شهادت استاد مطهری و بزرگداشت مقام معلم از برگزاری مراسم ویژه تقدیر از فرهنگیان شهرستان خبر داد و گفت: آموزش و پرورش نقس اساسی در ترویج فرهنگ میان نسل آینده کشور ایفا می کند لذا باید با توجه هرچه بیشتر به فعالان این حوزه، زمینه را برای تربیت نسلی پربار به لحاظ علمی و معنوی فراهم آورد.

این مسئول افزود: بنابر هماهنگیهای صورت گرفته وزیر آموزش و پرورش و معاون پارلمانی رئیس جمهور روزهای شنبه یا یکشنبه برای حضور در مراسم ویژه بزرگداشت استاد شهید مطهری در شهریار حضور خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.