سه شنبه، ۱۴ مرداد ۹۳ - ۰۳:۵۵

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور بازدید از تعدادی از طرح‌های فرهنگی به…

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور بازدید از تعدادی از طرح‌های فرهنگی به این استان سفر می‌کند.

جواد کارگران در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه چهارمحال و بختیاری، اظهارکرد: علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح روز چهارشنبه 15 مردادماه در ششمین سفر کاروان تدبیر و امید به شهرکرد ضمن بازدید از استان چهارمحال و بختیاری و دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر از تعدادی از طرح‌های فرهنگی بازدید می‌کند.

وی افزود: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان وزیر معین رئیس‌جمهور در شهرستان بن مستقر و به رفع مشکلات مردم خواهد پرداخت.

کارگران ایجاد هماهنگی فعالیت‏‌های توسعه فرهنگی استان با تشریک مساعی در قالب دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر و بازدید از مراکز فرهنگی و فرهنگسرای شهرکرد را از اهداف این سفر برشمرد.

وی با تاکید بر توسعه استان متناسب با هویت فرهنگی تصریح‌کرد: ما در توسعه استان و صنعتی کردن آن باید به این مسأله بیندیشیم که این شهر را متناسب با فرهنگ خود و با استفاده از توان‏‌های موجود در آن توسعه ببخشیم.

کارگران افزود: در همین راستا برنامه‏‌های توسعه استان باید بر مبنای هویت فرهنگی چهارمحال و بختیاری و با هدف گسترش و تقویت بنیان‏‌های اصلی هویتی آن طراحی و تدوین شود.

به گفته وی، در شرایط امروز که مبنای حرکت دولت و نظام، توجه جدی به توسعه همه جانبه و پایدار بر مبنای گسترش و رشد ظرفیت‏‌های اجتماعی و فرهنگی جامعه است، بررسی امکانات، پیش نیازها و اقتضائات اجتماعی و فرهنگی برای فراهم ساختن زمینه‏‌های رشد و توسعه فرهنگی وظیفه‏‌ای ضروری است.

به گزارش ایسنا، در طول این سفر، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از شهرستان‌های شهرکرد و سامان بازدید می‌کند و در جمع مردم شهرستان بن حضور می‎یابد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.