یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۷

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی جعفرزاده ، بعد از ظهر یکشنبه در بازدید از خسارات سیل دهنه محمدآباد در علی آباد کتول گفت:…

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی جعفرزاده ، بعد از ظهر یکشنبه در بازدید از خسارات سیل دهنه محمدآباد در علی آباد کتول گفت: در جلسه شورای برنامه ریزی استان گلستان قطعا استاندار محترم گلستان گزارشاتی را در این زمینه خواهند داشت.

وی افزود: در این جلسه اعضای کمیسیون برنامه و بودجه روند توزیع اعتبارات و نحوه هزینه کرد آن را بررسی خواهند کرد که قطعا عادلانه خواهد بود.

جعفرزاده خاطر نشان کرد: اعضای کمیسیون برنامه و بودجه نیز تمام سعی و تلاش خود را خواهند کرد تا مشکلات این منطقه و مردم این منطقه حل شود.

معاون عمرانی استانداری گلستان هم گفت: در زمینه اعتبارات سیل گلستان، هنوز تخصیص ریالی 100 درصدی انجام نشده، برآوردهایی شده، ابلاغ به سازمان مدیریت برنامه ریزی صورت گرفته، اما هنوز تخصیص صورت نگرفته است.

رضا مروتی در بازدید از خسارات سیل خرداد ماه در دهنه محمدآباد و زرین گل در علی آباد کتول گفت: ما در مجموع، میزان خسارتهایی که در سیل های 8، 14 و 24 مهر وارد شده بود را طبق برآوردی که خود دستگاهها انجام داده بودند به سازمان مدیریت بحران کشور و مجموعه سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور ارسال کردیم.

وی افزود: بر اساس خسارتهای اعلام شده توسط خود دستگاهها، مجموعه خسارتهای رسیده در استان نزدیک به 130 میلیارد تومان برآورد خسارت شده بود که همه این خسارتهای ابلاغ شده در بخش اعتبارات تملکی نیست.

مروتی تاکیدکرد: خساراتی که در حوزه راههای این بخش وارد شده، ناشی از اختلاف سطح راه با رودخانه است که بخشی از راه را شسته و ابنیه فنی راهها را مورد خسارت قرار داده است.

رحمت الله نوروزی نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس نیز گفت: ماقبلا هم نسبت به توزیع اعتبارات  سیل استان اعتراض کردیم.

وی افزود: علی آبادکتول بیشترین خسارات را دید اما کمترین اعتبار وجبران خسارت به آن داده شده است.

دبیر مجمع نمایندگان گلستان تاکیدکرد: خدمت مدیران عالی دولت هم که در تهران رسیدم اعتراض شدید و گلایه و نگرانی مردم را ابلاغ کردیم.

نوروزی یادآور شد: مردم آسیب دیده شهرستان همچنان منتظر جبران خسارتهایشان هستند اما خبری از آن نیست.

وی گفت: بسیاری از کشاورزان بعلت عدم اعمال بخشنامه دولت مبنی بر استمهال سه ساله وامهای کشاورزی ، پرونده های آنها در ثبت به اجراگذاشته شده است.

نوروزی گفت: امید است کمیسیون بودجه با نظارت دقیق خود عدالت را در این زمان حساس به اجرا درآورد.

وی یادآورشد: علی آبادکتول بیش 185میلیارد تومان در سیل 8 خردادماه خسارت دیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.