سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۳۸

گزارش ایرنا از سی ونهمین جلسه شورای شهر اهواز که عصر دوشنبه در محل سالن این شورا برگزار شد حاکی است که حجت…

گزارش ایرنا از سی ونهمین جلسه شورای شهر اهواز که عصر دوشنبه در محل سالن این شورا برگزار شد حاکی است که حجت الاسلام ˈقربانعلی سعادت نیاˈ گفت: این لایحه در کمیسیون فرهنگی شورای شهر بررسی شده و از مجموع هزینه بیست میلیارد ریالی که به این سفر اختصاص داده می شود هفت میلیارد و 700 میلیون ریال آن صرف تهیه بلیط هواپیمای کارکنان می شود.

وی افزود: در مجموع 500 نفر از کارکنان شهرداری اهواز به این سفر اعزام می شود که با احتساب خانواده ها این تعداد به دو هزار نفر می رسد.

این عضو شورای شهر اهواز گفت: کمیسیون فرهنگی شورا با این شرط که برای کاهش هزینه های سفر ،از قطار استفاده شود با این لایحه موافق است .

در ادامه ˈمریم ابریشم کار ˈدیگر عضو شورای شهر اهواز خواستار اختصاص بخشی از سهمیه این سفر به کارگران و رفتگران شهرداری اهواز شد.

ˈحسین حیدری ˈعضو دیگر شورای شهر با بیان اینکه این سفر تنها به کارکنان رسمی و قراردادی شهرداری تعلق می گیرد گفت: بر اساس قانون کارگران شهرداری که قرارداد آن ها با پیمانکاران است نمی توانند از این امتیاز استفاده کنند.

براساس این گزارش این لایحه با موافقت اعضای شورای شهراهواز مواجه شد.

*حجت الاسلام ˈکاظم سواری ˈعضو شورای شهر اهواز نیز با اشاره به اینکه در این شورای فرصت برای کار سیاسی وجود ندارد ,بیان کرد: در کلان شهر اهواز آنقدر مشکل وجود دارد که دیگر وقتی برای کارهای سیاسی برخی از اعضاء شورای شهر وجود ندارد.

وی با اشاره به مشکلات مناطقه حاشیه نشین اهواز گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون گفته می شد که منطقه ˈخبینهˈ در منطقه چهار شهرداری اهواز در محدوده خدمات شهری قرار ندارد و به این دلیل خدمات رسانی به این منطقه انجام نمی شد در حالی که با بررسی های انجام شده مشخص شد این منطقه در محدوده شهر اهواز قرار دارد.

این عضو شورای شهر اهواز با اشاره به پرونده های زمین خواری در اهواز گفت: در برخی از مناطق زمین های شهر اهواز توسط برخی افراد در حال غارت شدن است .

*ˈناجی سواری ˈدیگر عضو شورای شهر اهواز در نطق پیش از دستور این جلسه با اشاره به تقویت شهرداری اهواز گفت: باید با برنامه ریزی های دقیق ،کارگروه های علمی برای بررسی عملکرد یک ساله شهرداری اهواز از طرف شورا تشکیل شود.

وی افزود: شهرداری به مردم تعلق دارد و منتخبان شورا نیز نمایندگان مردم این شهر هستند و وظیفه حراست و صیانت از حقوق شهروندان را از سوی مردم به عهده دارند./7161/642

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.