سه شنبه، ۰۹ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۳۹

به گزارش ایرنا، ˈامیت یاردیمˈ که در راس هیاتی اقتصادی و تجاری به لرستان سفر کرده، در گفت وگو با خبرنگاران در خرم…

به گزارش ایرنا، ˈامیت یاردیمˈ که در راس هیاتی اقتصادی و تجاری به لرستان سفر کرده، در گفت وگو با خبرنگاران در خرم آباد، افزود: یکی از اهداف اصلی این سفر نیز آشنایی با توانمندی ها و ظرفیت های تجاری و اقتصادی لرستان برای توسعه همکاری های تجاری میان فعالان بخش خصوصی دو کشور است.

وی اظهار کرد: دراین ارتباط، لازم است ابتدا یک ارتباط دوسویه و عقلانی میان فعالان اقتصادی و تجاری ترکیه و لرستان ایجاد و زمینه مناسب برای توسعه همکاری بخش خصوصی دو طرف در زمینه های مورد علاقه فراهم شود.

به گفته وی، ارائه پیشنهادها و طرح های علمی و کارشناسی منطبق با ظرفیت ها و توانمندی های موجود در استان می تواند بستر مناسب برای سرمایه گذاری بخش خصوصی کشور ترکیه در حوزه های مختلف اقتصادی، تولیدی و صنعتی استان لرستان را فراهم کند.

سفیرترکیه در تهران اظهار داشت: در این سفر قصد داریم ضمن آشنایی با ظرفیت ها و توانمندی های صنعتی، اقتصادی و تولیدی لرستان، راهکارهای مطلوب برای توسعه و گسترش مناسبات تجاری دو طرف را ارزیابی و عملیاتی کنیم.

وی با تاکید بر گسترش روابط تجاری و اقتصادی بخش خصوصی کشور ترکیه در استان لرستان، تصریح کرد: به طور یقین ایجاد تعامل پایدار و دوسویه در این زمینه، نیازمند انجام کارهای کارشناسی و زمانبر است که برهمین اساس، تهیه و تدوین یک برنامه مدون و کارشناسی برای تحقق این اهداف با همکاری طرفین ضروری است.

یاردیم تاکید کرد: استان لرستان در حوزه های مختلف از جمله گردشگری ظرفیت بالایی برای جذب سرمایه های بخش خصوصی خارجی دارد که تحقق این مهم مستلزم داشتن یک برنامه راهبردی و کارشناسی با هدف

ترسیم مسیر حرکت و مشخص کردن اهداف و برنامه های موردنظر طرفین است.

سفیر ترکیه در تهران در راس هیاتی تجاری و اقتصادی از سرمایه گذاران بخش خصوصی این کشور به استان لرستان سفر کرده است.

7269/1625

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *