شنبه، ۰۱ آبان ۹۵ - ۰۸:۱۲
سقوط کاوشگر اسکیاپارلی

تایید سقوط کاوشگر اسکیاپارلی آژانس فضایی اروپا در مریخ در حالی اعلام شده که مقام‌های آژانس فضایی اروپا اعتراف کردند که کاوشگری که…

تایید سقوط کاوشگر اسکیاپارلی آژانس فضایی اروپا در مریخ در حالی اعلام شده که مقام‌های آژانس فضایی اروپا اعتراف کردند که کاوشگری که برای فرود روی سطح مریخ به این سیاره فرستاده شده بود، دو روز پیش هنگام فرود روی سطح سیاره سقوط کرده و متلاشی شده است. در ادامه برای مشاهده تثاویر و توضیحات بیشتر با میهن پست همراه شوید.

سه روز پیش بود که ارتباط کاوشگر اسکیاپارلی با آژانس فضایی اروپا قطع شد و این کارشناسان این سازمان نیز احتمال سقوط سقوط کاوشگر اسکیاپارلی را به صورت غیر رسمی تایید کرده بودند.

سقوط کاوشگر اسکیاپارلی در حالی رخ داده است که این کاوشگر با هدف نشان دادن توانایی آژانس فضایی اروپا برای فرود بر همسایه زمین طراحی و به سیاره مریخ اعزام شده بود.

در این میان تصاویر دریافتی از یک ماهواره‌ آمریکایی حکایت از آن دارد که طی روزهای اخیر حفره‌ای را روی سطح مریخ رصد کرده است که به احتمال زیاد محل سقوط کاوشگر اسکیاپارلی سازمان فضایی اروپا است.

با این حال نیز مدارگرد شناسایی مریخ ناسا تصاویری مخابره کرده که محل سقوط اسکیاپارلی را نشان می‌دهد و البته با این که وضوح تصاویر بسیار کم بوده و مقیاس آن هر شش متر یک پیکسل است، به نظر می‌رسد لکه‌ای که در عکس های ارسالی دیده می‌شود محل سقوط کاوشگر اسکیاپارلی باشد.

دانشمندان سازمان فضایی اروپا و ناسا تقریبا مطمئن هستند که محل سقوط اسکیاپارلی را پیدا کرده‌اند چون این لکه در تصاویر قبلی مدارگرد ناسا از همان محل دیده نمی‌شود.

مهندسان و دانشمندان با بررسی تصاویر و اطلاعات موجود سعی دارند علت سقوط اسکیاپارلی را مشخص کنند. تقریبا تا دقایقی پیش از فرود همه چیز طبق برنامه پیش رفته بود اما چتر نجات اسکیاپارلی زودتر از موعد جدا شد و سپس راکت‌هایی که باید روشن می‌شدند و سرعت سقوط را پایین می‌آوردند بجای سی ثانیه تنها چند ثانیه روشن ماندند و این باعث شد اسکیاپارلی با سرعتی زیاد روی مریخ سقوط کند.

 

[highlight]منبع[/highlight] : bbc

5 دیدگاه برای “تایید سقوط کاوشگر اسکیاپارلی آژانس فضایی اروپا در مریخ + عکس”

 1. یاسر گفت:

  یعنی به دلیل نقص فنی بوده

 2. رشیدی گفت:

  شکست پل پیروزیه

 3. نازنین گفت:

  چند وقته این کاوشگر اعزام شده

 4. زهرا گفت:

  مگه چترای نجاتش قبل از پرتاب کنترل نشدن؟

 5. جمیله گفت:

  چه بد نزدیک به زمان فرود سقوط کرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *