یکشنبه، ۲۶ دی ۹۵ - ۱۰:۰۶
سلاح ضد پهپاد Anti-UAV

سلاح ضد پهپاد Anti-UAV ابزاری کارآمد برای حفظ امنیت فرودگاه ها مراکز حساس در حالی توسط کارشناسان انگلیسی ساخته شده است که این…

سلاح ضد پهپاد Anti-UAV ابزاری کارآمد برای حفظ امنیت فرودگاه ها مراکز حساس در حالی توسط کارشناسان انگلیسی ساخته شده است که این سلاح ضد پهپاد جدید می‌تواند موقعیت جغرافیایی پهپادهای در حال پرواز و یا مزاحم را مشخص و آن ها را مورد هدف قرار دهد تا از این طریق جلوی پرواز این پهپادها را در مناطق ممنوعه از جمله حریم‌های دولتی ، ملک خصوصی ، فرودگاه‌ها یا حیاط خانه گرفته شود. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

این سیستم دفاعی که سلاح ضد پهپاد Anti-UAV نام دارد به صورت مختصر با نام AUDS هم شناخته می‌شود و به صورت مشترک توسط سه شرکت بریتانیایی ساخته شده است. برای این دستگاه یک رادار هوشمند با قابلیت تشخیص سیگنال‌ها، سیستم توانمند ردیابی مسیر حرکت پهپاد و سیستم ویژه دستگیر کردن و زمین‌گیر کردن پهپادها در نظر گرفته شده است.

بد نیست بدانید که قبل از ساخت سلاح ضد پهپاد Anti-UAV  ، شرکت هواپیماسازی بوئینگ نیز دستگاهی با نام Compact Laser Weapons ساخته بود که برای جلوگیری از فعالیت پهپاد‌ها آن ها را به طور کامل نابود می‌کرد. ولی سیستم جدید قادر است این روبات‌های پرنده را به گونه‌ای دستگیر کند که هیچ آسیبی به آنها وارد نشود و فرمول اصلی در دستگاه جدید این است که از طریق امواج رادیویی آنها را زمین‌گیر می‌کند. اوپراتورهای پهپاد معمولا از طریق امواج رادیویی با این شیئ پرنده ارتباط برقرار می‌کنند و با یک دستگاه ارتباطی کوچک کنترل آن را در دست می‌گیرند.

سلاح ضد پهپاد Anti-UAV قادر است سیستم کنترلی و ارتباطی پهپاد را در دست بگیرد. این دستگاه از آنتن‌های مستقیم که روی پهپاد نصب شده‌اند استفاده می‌کند و سیگنال‌هایی را به پهپاد بدون سرنشین می‌فرستد تا تحت کنترل و فرماندهی آن در نقطه مورد نظر به زمین بنشیند. زمانی که پهپاد سیگنال‌های AUDS را دریافت می‌کند، به طور کامل کنترل آن از دست اپراتور خارج می‌شود و گوش به فرمان دستگاه مذکور به نقطه‌ای پرواز می‌کند که AUDS برای آن در نظر گرفته است.

در پایان باید گفت که سلاح ضد پهپاد Anti-UAV به گونه‌ای ساخته شده است که می‌تواند پس از در اختیار گرفتن کنترل پهپاد، به قدر آن را در هوا معلق نگه دارد و به پرواز آن ادامه دهد که باتری پهپاد تمام شود و روی زمین سقوط کند تا از بین برود. دستگاه AUDS می‌تواند از فاصله ۸ کیلومتری تمام پهپادهای در حال پرواز را شناسایی کند تا هر زمان به منطقه ممنوع نزدیک شدند، آنها را مورد هدف قرار دهد.

[highlight]منبع : chess-dynamics[/highlight]

یک دیدگاه برای “سلاح ضد پهپاد Anti-UAV ابزاری کارآمد برای حفظ امنیت فرودگاه ها و مراکز حساس”

  1. فرزین گفت:

    چه سیستم مجهزی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.