سه شنبه، ۰۶ تیر ۹۶ - ۰۳:۵۸
سلاح لیزری

نصب سلاح لیزری بر روی بالگردهای آپاچی AH-64 توسط کمپانی Raytheon در حالی برای اولین بار انجام گرفته است که این کار توسط…

نصب سلاح لیزری بر روی بالگردهای آپاچی AH-64 توسط کمپانی Raytheon در حالی برای اولین بار انجام گرفته است که این کار توسط محققان شرکت جنگ افزاری ریتئون برای اولین بار انجام شده است . در ادامه با میهن پست همراه شوید.

شرکت آمریکایی ریتئون Raytheon که در زمینه ساخت و توسعه جنگ افزارها فعالیت می‌کند توانست برای نخستین بار لیزرهای با انرژی  بالا را روی بالگردهای آپاچی تعبیه کند.

سلاح لیزری تاکنون روی کشتی‌ها و ناوها ، هواپیماها و خودروهای مجهز جنگی آزمایش شده بود اما ریتئون توانست این بار این سلاح را روی بالگرد آپاچی مدل AH-64 با موفقیت آزمایش کند.

بر اساس اعلام کمپانی ریتئون این لیزر تحت نظارت دفتر نظامی مدیریت برنامه آپاچی و فرماندهی عملیات ویژه ارتش آمریکا در صحرای وایت سند ایالت نیو مکزیکو با موفقیت آزمایش شد و توانست بر روی اهداف بدون سرنشین قفل شده و آن‌ها را مورد اصابت قرار دهد.

بحث‌های زیادی پیرامون نصب این نوع سلاح روی بالگردها شده است و موافقان و مخالفان زیادی دارد اما باید توجه داشت که بالگردهای پیشرفته آپاچی از موثرترین ابزار پیروزی در نبردهای پیاده نظام هستند، چرا که دارای سرعت و دقت بالایی بوده و می‌توانند هدف را قبل از این که از مکان بالگرد مطلع شود نابود کنند.

برای مثال این لیزر برای مورد هدف قرار دادن یک تروریست در میان جمعیت عملکرد خوبی خواهد داشت.

سلاح لیزری نصب شده روی بالگردهای آپاچی دارای سیستم پیشرفته چشم الکترونیکی و حسگرهای مادون قرمز است که هدف گرفتن را آسان می‌کند. ضمن این که این سلاح می‌تواند اهداف را تا فاصله 1400 متری نشانه بگیرد.

اما این سلاح نقص‌هایی در عملکرد نیز دارد، چرا که برای شلیک بایستی ابتدا محدوده جغرافیایی هدف را شناسایی کند سپس خود هدف را تشخیص دهد، روی آن قفل کند، آن را ردیابی کند و در انتها شلیک نماید.

ارتش آمریکا اطلاعات بیشتری از نحوه عملکرد و جزییات فنی این سلاح در اختیار عموم قرار نداده است و مشخص نیست که اهدافی که طی آزمایش مورد اصابت قرار گرفتند آسیب دیدند یا به طور کلی نابود شدند، اما مشخص است که از نتایج این آزمایش برای توسعه این سلاح‌ها استفاده خواهد شد.

[highlight]منبع[/highlight]   newatlas

یک دیدگاه برای “نصب سلاح لیزری بر روی بالگردهای آپاچی AH-64 توسط کمپانی Raytheon”

  1. یه روز قشنگ گفت:

    عجب غولیییییییییییییییییییییییییییییییی… چه عجب ساخت روسیه نیست!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *