پنجشنبه، ۱۷ مهر ۹۹ - ۱۱:۳۷
سلاح کمند دار

سلاح کمند دار توسط کمپانی Wrap Technologies ساخته شده و بی شک ایده بهتری به جای استفاده از شوکر است. در ادامه این…

سلاح کمند دار توسط کمپانی Wrap Technologies ساخته شده و بی شک ایده بهتری به جای استفاده از شوکر است. در ادامه این سلاح را بررسی می کنیم.

نیروهای پلیس هر روزه برای دستگیری مجرمان خطرناک خود را در خطر قرار می دهند و سعی دارند به ایمن ترین شکل ممکن و با کمترین میزان خشونت این افراد را دستگیر نمایند. ممکن است نیروهای پلیس در آینده ای نزدیک از یک تفنگ کمند دار بدون استفاده از زور برای دستگیری متهمان اقدام کنند. این سلاح شباهت زیادی به سلاح بتمن داشته و BolaWrap نام دارد که یک سیم ۸ فوتی ساخته شده از کولار (kevlar) و قلاب هایی در دو انتهای خود دارد که با سرعت ۵۱۳ فوت در ثانیه به سمت هدف نشانه می روند، سلاحی که توسط کمپانی Wrap Technologies ساخته شده و نام کامل آن BolaWrap 100 Restraint Device است.

سلاح کمند دار

این سلاح پس از شلیک دور پاهای هدف می پیچد و می تواند تا ۲۵ فوت دورتر نیز پرتاب شود. این گجت ۱۰۰۰ پوندی طوری طراحی شده که کمتری درد ممکن را ایجاد کرده و می تواند به جای دستگاه های شوک دهنده یا همان شوکرها مورد استفاده قرار گیرد. BolaWrap بسیار کوچک بوده و به سرعت پیش از وخیم شدن اوضاع می توان آن را بیرون کشیده و با پرتاب به سمت هدف او را زمینگیر کرد. مسلح سازی مجدد این سلاح بسیار سبک تنها ۸ ثانیه طول می کشد که استفاده از آن برای اهداف متعدد را ممکن می سازد. بدنبال استفاده از این سلاح در سراسر بریتانیا و کالج سلطنتی آموزش پلیس در سال گذشته، اکنون قرار است به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار گیرد.

سلاح کمند دار

تام اسمیت، رییس کمپانی آمریکایی Wrap Technologies درباره این سلاح جدید می گوید: «ما علاقه زیادی از جانب بریتانیا دریافت کرده ایم و این هفته نیز با وزارت کشور نیز دیدار داشتیم. پلیس به این سلاح در سطح ملی فکر می کند». اسمیت می گوید ابزار انفجاری که سیم سلاح را به جلو پرتاب می کند شباهت زیادی به شلیک با تپانچه های معمولی دارد اما صدای ۱۶۰ دسی بلی آن از محدوده های امنیتی و سلامت قابل قبول بریتانیا بالاتر است و به همین دلیل تیم سازنده قصد دارد نسخه های بی صداتری از آن بسازد.

سلاح کمند دار

گروهی از کارشناسان امنیتی و پلیسی بریتانیا نیز به پتانسیل بالای BolaWrap اشاره کرده و آن را جایگزین مناسبی برای شوکر دانسته اند و در ادامه تصریح کرده اند که استفاده از این سلاح برای نیروهای پلیس را تجویز می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *