یکشنبه، ۲۶ مرداد ۹۳ - ۰۹:۳۲

سلامت نیوز :صندوق جمعیت ملل متحد با توجه به وقوع بحران در شمال عراق و حاکم شدن وضعیت کاملاً امنیتی در این منطقه،…

سلامت نیوز :صندوق جمعیت ملل متحد با توجه به وقوع بحران در شمال عراق و حاکم شدن وضعیت کاملاً امنیتی در این منطقه، بر لزوم ارائه کمک‌های بشردوستانه به زنان و دختران این منطقه تأکید کرد.

بر طبق گزارشات دفتر امور بشردوستانه ملل متحد، در حال حاضر بالغ بر 1.2 میلیون نفر به دلیل وقوع مخاصمات مستمر میان دولت عراق و گروه‌های شورشی، مجبور به جابه‌جایی داخلی در کشور عراق شده‌اند و علاوه بر آن، میلیون‌ها نفر نیز در معرض خطرات جدی قرار دارند.

بر طبق برآوردهای صندوق جمعیت ملل متحد، در میان آوارگان و افرادی که در معرض خطرات جدی قرار دارند، در حدود 380.00 هزار زن باردار وجود دارد که به مراتب بیش از دیگران نیازمند حمایت و ارائه خدمات درمانی و پزشکی هستند.

بختیار احمد؛ یکی از مدیران بخش سلامت در عراق، صراحتاً اذعان کرده است که به دلیل وضعیت بحرانی حاکم بر منطقه، سلامت زنان و به‌ویژه زنان باردار که نیاز به مراقبت بیشتر دارند، نادیده گرفته شده است.

به‌رغم آنکه برخی از نهادهای بین‌المللی مراکز درمانی متحرکی در برخی از مناطق عراق ایجاد کرده‌اند، اما هنوز هم وضعیت سلامت زنان و دختران در این کشور، نامساعد است.

علاوه بر آنچه بیان شد، بنا به اذعان صندوق جمعیت ملل متحد در مخاصمات اخیر در عراق، زنان و دختران در معرض اشکال مختلف خشونت؛ خصوصا خشونت‌های جسمی و جنسی شدید توسط نیروهای شورشی قرار گرفته‌اند که باید برای متوقف‌کردن این روند، هرچه سریع‌تر اقداماتی صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.