شنبه، ۲۹ شهریور ۹۳ - ۰۷:۰۰

رییس جهادکشاورزی استان سمنان با اشاره به اینکه بهره برداران کشاورزی استان استفاده بهتری از آب می‌کنند گفت: کشاورزان استان از هر مترمکعب…

رییس جهادکشاورزی استان سمنان با اشاره به اینکه بهره برداران کشاورزی استان استفاده بهتری از آب می‌کنند گفت: کشاورزان استان از هر مترمکعب آب بیش از 1000 گرم محصول تولید می‌کنند که در قیاس با متوسط کشوری رقم بالاتری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، سید مجید موسوی، در جمع خبرنگاران سمنانی با اعلام این خبر اظهارکرد: در سطح کشور به ازای هر متر مرکعب آب 800 گرم محصول تولید می‌شود.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان سمنان اضافه کرد: راندمان آب در بخش کشاورزی در سطح ملی 31 درصد و در استان سمنان 41 درصد است که حکایت از استفاده بهینه تر بهره برداران استان از منابع آبی موجود در استان دارد.

این مقام مسوول، از وجود 198 هزار هکتار اراضی کشاورزی در استان خبرداد و افزود: کشاورزان استان سمنان سالانه بالغ بر یک میلیون و 400 هزار تن محصول از این اراضی کشاورزی برداشت می‌کنند.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان سمنان، با بیان اینکه کمتر از 2 درصد اراضی کشاورزی کشور در استان سمنان واقع شده‌اند، یادآوری کرد: سهم بخش کشاورزی استان از نظر برخورداری از مکانیزاسیون بالای یک درصد است و این در حالی است که این رقم در کشور زیر یک درصد است.

موسوی، با اشاره به وقوع خشکسالی در این استان طی سال جاری، خاطرنشان کرد: بالغ بر 303 میلیارد تومان خسارت در سال کشاورزی 92 -93 به کشاورزی استان وارد شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *