پنجشنبه، ۳۰ مرداد ۹۳ - ۱۱:۲۸

مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، کمبود زیرساخت‌ها و عدم معرفی دقیق جاذبه‌های تاریخی، گردشگری و طبیعی را دو عامل موثر…

مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، کمبود زیرساخت‌ها و عدم معرفی دقیق جاذبه‌های تاریخی، گردشگری و طبیعی را دو عامل موثر در ناکامی استان در صنعت گردشگری ارزیابی و تاکید کرد: سمنان باید به مقصد گردشگری تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سمنان، محمدحسین بحرالعلومی در نشست شورای اداری این اداره کل اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر استان سمنان برای گردشگران به عنوان استان مقصد تعریف نشده و بیشتر مسافران از این استان عبور می‌کنند.

وی با بیان این‌که بسیاری از آثار تاریخی استان سمنان در کشور بی‌نظیر است، گفت: سمنان می‌تواند از نظر گردشگری مانند یزد پیشرفت کند، ولی به دلیل کمبود زیرساخت‌ها و معرفی کم، به جایگاه قابل قبولی از نظر جذب گردشگر نرسیده است.

بحرالعلومی تبدیل خانه‌های تاریخی به هتل سنتی، ایجاد زیرساخت‌ها و معرفی هرچه بیشتر استان را به عنوان راه‌های پیشرفت حوزه گردشگری استان سمنان عنوان کرد و افزود: باید زمینه آسایش گردشگران در استان فراهم شود.

وی ورود گردشگران به استان را زمینه‌ساز اشتغال و توسعه استان سمنان دانست و ارائه راهکار مناسب برای جذب هرچه بیشتر گردشگران به استان را خواستار شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *