شنبه، ۰۸ شهریور ۹۳ - ۰۵:۴۰

سلامت نیوز:دختر معتاد براي رسيدن به ارثيه ميلياردي مادربزرگش نقشه قتل او را اجرا كرد اما زن 85 ساله به طرز معجزه آسايي…

سلامت نیوز:دختر معتاد براي رسيدن به ارثيه ميلياردي مادربزرگش نقشه قتل او را اجرا كرد اما زن 85 ساله به طرز معجزه آسايي نجات يافت و راز اين سناريو را فاش كرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه اعتماد،دو هفته پيش، كارآگاهان پليس آگاهي استان، درجريان حمله دو مهاجم به يك پيرزن 85 ساله قرار گرفتند و براي تحقيقات بيشتر در خصوص اين حادثه، به بيمارستان رفته و با او صحبت كردند. او به ماموران گفت: عصر روز حادثه در خانه ام مشغول تماشاي تلويزيون بودم كه زنگ در به صدا در آمد. از آيفون تصوير دختر جواني كه به صورتش ماسك بهداشتي زده بود و در دستش يك كاسه آش بود را ديدم. گوشي را برداشتم و گفتم چه كار داري كه دختر جوان گفت، برايتان آش نذري آورده ام.
بعد از گرفتن آش مي خواستم به آشپزخانه بروم كه ناگهان دخترك از پشت سر به من حمله كرد و همراه دوست ديگرش كه او هم ماسك بر صورتش داشت، با مشت و لگد آنقدر به من ضربه زدند كه از حال رفتم. چند ساعتي بيهوش بودم تا اينكه يكي از آشنايانم كه به باز بودن در حياط مشكوك شده بود وارد خانه شده و با ديدن من در آن وضعيت، مرا به بيمارستان رساند.
سرهنگ ستار خسروي، رييس پليس آگاهي استان اصفهان در خصوص اين حادثه گفت: ماموران پس از اظهارات پيرزن، تحقيقات وسيعي را براي شناسايي و دستگيري مهاجمان آغاز كردند و در بررسي هاي خود دريافتند كه مهاجمان پس از مجروح كردن پيرزن طلاهاي وي را به همراه ظروف نقره يي گرانقيمتي كه در خانه اش داشته به سرقت برده اند. رييس پليس آگاهي استان اصفهان در ادامه اظهار داشت: با توجه به ثروت زياد اين پيرزن كه به تنهايي زندگي مي كرد، در ابتدا كارآگاهان به آشنايان و اطرافيان وي مظنون شدند و پس از تحقيقات وسيعي كه انجام دادند: سرانجام دريافتند كه اين سرقت توسط دختر 32 ساله يي كه نوه پسري پيرزن بوده انجام شده است و در يك عمليات ويژه، متهم دستگير و براي بازجويي به پليس آگاهي استان منتقل شد.
اين مقام انتظامي بيان داشت: متهم زماني كه با مدارك و مستندات غيرقابل انكار پليس رو به رو شد در نهايت به عمل بزهكارانه خود اعتراف و انگيزه اش از اين كار را مرگ مادربزرگ و رسيدن به ميراث ميلياردي وي عنوان كرد. دخترجوان خود را معتاد به شيشه معرفي كرد و گفت: مادربزرگم داراي ثروت زيادي است و چون پدرم چند سالي است كه فوت كرده مي دانستم كه در صورت مرگ مادربزرگم ارث ميلياردي او به من مي رسد. از سوي ديگر چون شيشه مصرف مي كنم، هزينه موادم زياد است و چند بار كه براي تهيه موادم از مادربزرگم پول خواستم، او از دادن پول به من طفره رفت به همين خاطر اين نقشه شيطاني را كشيدم.
متهم ادامه داد: براي اينكه بتوانم نقشه ام را عملي كنم، به همكاري يك نفر ديگر نياز داشتم به همين دليل موضوع را با يكي از دوستان شيشه يي خود مطرح كردم، ابتدا وي قبول نمي كرد اما وقتي به او گفتم كه هرچقدر ارث به من برسد با او تقسيم خواهم كرد راضي شد و پس از تهيه ماسك بهداشتي و زدن آن به صورت خود به منزل مادربزرگم رفتيم. وي افزود: من سر كوچه مراقب اوضاع بودم تا كسي مطلع نشود و وقتي دوستم وارد منزل شد من هم پشت سرش رفتم و بعد هر دو پيرزن را به باد كتك گرفتيم: وقتي او بيهوش به زمين افتاد فكر كرديم ديگر كارش تمام شده به همين خاطر براي اينكه همه فكر كنند كه به منزل مادربزرگم دزد زده با صحنه سازي اقدام به سرقت طلاهايش كرده و چند تا از ظروف نقره يي درون منزل را هم با خود برديم.
با اعترافات متهم همدست وي كه دختري 25 ساله و معتاد به شيشه است در عملياتي ويژه و ضربتي در خانه اش هنگامي كه در حال مصرف ماده مخدر شيشه بود از سوي ماموران پليس دستگير شد. او نيز در تحقيقات انجام شده، اعترافات دوست خود را تاييد و به جرم خود اقرار كرد. سرهنگ خسروي گفت: در بررسي هاي صورت گرفته مشخص شد كه متهم اصلي اين پرونده دو مورد سابقه كيفري در زمينه كلاهبرداري و جعل عنوان دارد و همدست وي نيز داراي چهار فقره سابقه كيفري در زمينه كلاهبرداري و يك بار هم به خاطر حمل 40 كيلو حشيش دستگير و به زندان افتاده است. رييس پليس آگاهي استان اصفهان خاطرنشان كرد: در اين رابطه هر دو متهم با تكميل شدن تحقيقات همراه پرونده و شكايت شاكي پرونده جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.