چهارشنبه، ۱۲ شهریور ۹۳ - ۱۱:۳۷

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنائی البرز از سنجش 29 هزار و 436 نوآموز در مراکز سنجش استان البرز خبر داد. زهرا قره‌خانی…

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنائی البرز از سنجش 29 هزار و 436 نوآموز در مراکز سنجش استان البرز خبر داد.

زهرا قره‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اعلام این خبر اظهار کرد: 29 هزار 436 نوآموز البرزی به مراکز سنجش مراجعه کرده‌اند که از این تعداد 26 هزار و 412 نفر فاقد هرگونه مشکل بوده و به مدارس عادی ارجاع داده شده‌اند.

وی افزود: 2934 نفر نیز توسط این مراکز از نظر توانایی‌های بینایی، شنوایی و اوتیسم مشکوک تشخیص داده شده و به مراکز تخصصی سنجش توانایی راهنمایی شدند.

قره خانی یادآور شد: معمولا تعداد زیادی از این 2934 مورد مشکوک که تاکنون تشخیص داده شده است، با رفع مشکلات شنوایی، بینایی و غیره از طریق تهیه سمعک، شستشوی گوش، تهیه عینک و … به مدارس عادی معرفی می‌شوند و فقط کمتر از یک درصد از این موارد به مدارس استثنایی معرفی خواهند شد.

وی ادامه داد: مراکز سنجش توانایی نهایتاً تا 20 شهریور به کار خود ادامه می‌دهند و به والدین توصیه می‌کنیم که انجام این مهم را در اولویت قرار دهند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنائی البرز خاطرنشان کرد: در صورتی که برخی از والدین نتوانند تا تاریخ 20 شهریور نوآموز خود را به این مراکز معرفی کنند، یک پایگاه جبرانی در اداره استثنایی تا ابتدای مهر ماه فعال خواهد بود.

وی گفت: از خیرین محترم نیز درخواست داریم تا امور مربوط به مدارس استثنایی را فراموش نکنند تا این مدارس نیز از کمک‌های خیرین بهره‌مند شوند.

قره‌خانی در پایان گفت: از مسئولان شهرداری و فرمانداری نیز تقاضا داریم نسبت به شادسازی محیط مدارس استثنایی استان اقدامات لازم را به عمل آورند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *