چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۰۸:۵۱

ˈ شمس الله حسینی ˈ گفت : از تعداد دو هزار و 680 نوآموز مشکوک 13درصد از آنها دیر آموز یا مرزی تشخیص…

ˈ شمس الله حسینی ˈ گفت : از تعداد دو هزار و 680 نوآموز مشکوک 13درصد از آنها دیر آموز یا مرزی تشخیص داده شدند و 74نفر نیز به مدارس استثنائی هدایت شدند.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، حسینی درحاشیه بازدید از پایگاه طرح سنجش ساری در جمع خبرنگاران اظهار داشت : 34پایگاه طرح سنجش در سطح شهر و روستاهای استان مستقر بودند و تلاش ما این است با پوشش 100درصدی آن دسته از دانش آموزانی را که متولد نیمه اول سال 87 و نیمه دوم سال 86هستند و تا اول مهرسال جاری شش سال تمام دارند را مورد ارزیابی قرار دهیم.

وی افزود: در پایگاه های سنجش، از لحاظ شنوائی سنجی، بینایی سنجی، آمادگی تحصیلی توسط مراقبین بهداشت و کارشناسان حاضر در پایگاه ها سنجش شده و نوآموزان مشکوک به واحدهای تخصصی ارجاع داده می شوند.

رئیس آموزش و پرورش استثنائی مازندران، با بیان این که پیش بینی می شود 43هزار نوآموز مورد ارزیابی طرح سنجش قرار گیرند ابراز داشت: تاکنون قریب به 22هزار نفر از نوآموزان ارزیابی شدند که 20هزار و 143نفر بعد از ارزیابی، عادی تشخیص داده و جهت ثبت نام در مدارس عادی معرفی شدند.

حسینی، ادامه داد: از بین نوآموزان سنجش شده 2هزار و 680نفر مشکوک به مشکل بودند که به مراکز تخصصی ارجاع تا در آنجا مورد معاینات بعدی قرار گیرند.

وی تعداد کل نوآموزانی را که به مدارس استثنائی معرفی شدند 74نفر عنوان کرد و گفت: دانش آموزان مرزی درصدی از دانش آموزان ما را تشکیل می هند که این دسته از دانش آموزان بعد از تست آمادگی تحصیلی مشخص می شود که دیر آموز هستند و این بدان معنا نیست که مشکل هوشی دارند.

به گفته حسینی، دانش آموزان مرزی اغلب به سبب مشکل فقر فرهنگی، و نبود محرک های محیطی در سنین رشد به این عارضه دچار می شوند که بایستی معلمان در روند آموزش این نکات را مدنظر قرار دهند.

رئیس آموزش و پرورش استثنائی مازندران ادامه داد: در طرح سنجش سال جاری تاکنون از بین آمار دانش آموزان مشکوک به مشکل 13درصد از آنها مرزی هستند که این اطلاعات به همراه متوسط سواد والدین، تعداد فرزندان خانواده و… به صورت محرمانه در پرونده دانش آموز درج و در اختیار معلم مربوطه قرار می گیرد.ک/1

608

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.