شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۷

به گزارش خبرنگار مهر، عزیزالله صدیقی ظهر شنبه در نشست اعضای کمیته فرش استان افزود:  بر اساس این سند چشم‌انداز فرش در استان…

به گزارش خبرنگار مهر، عزیزالله صدیقی ظهر شنبه در نشست اعضای کمیته فرش استان افزود:  بر اساس این سند چشم‌انداز فرش در استان مرکزی مشخص می‌شود تا برنامه هایی برای ارتقای سطح فرش دستباف در استان ارائه شود.

وی گفت: برگزاری دوره های اموزشی بلند مدت و کوتاه مدت فرش دستباف از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مصوب شد 18 دوره اموزش به بافی، چهار دوره اموزش اشتغال و یک دوره طرح و نقشه تا پایان تیر ماه در استان برگزار شود.

صدیقی گفت: دراین دوره های آموزشی 13 هزار و 824 نفر ساعت در دوره آموزشی آموزش و اشتغال و 17 هزار و 280 نفر ساعت در دوره آموزشی به بافی آموزشهای لازم را فرا می گیرند.

وضعیت ازمون و بیمه قالیبافان در سالجاری در روند انتخابات شورای فنی فرش دستباف از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست مقرر شدتا کمیته کارگروهی  برای بررسی مسائل و مشکلات این سند تشکیل تا با رفع نواقص موجود سند راهبردی فرش استان به تدوین برسد و برای اجرا و تخصیص اعتبارات به استانداری ارسال شود.

15 هزار بافنده فرش در استان فعالیت دارند که سالانه 15 هزار مترمربع فرش تولید می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.