یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۵:۰۵

به گزارش خبرگزاري مهر، این سند شامل بخش‌های اقتصاد مقاومتی، چشم انداز 20 ساله نظام، سیاست‌های کلی نظام، خط مشی و برنامه دولت…

به گزارش خبرگزاري مهر، این سند شامل بخش‌های اقتصاد مقاومتی، چشم انداز 20 ساله نظام، سیاست‌های کلی نظام، خط مشی و برنامه دولت تدبیر و امید و برنامه پنجم توسعه کشور است.

همچنین در این سند، ماموریت‌های وزارتخانه امور اقتصادی و دارایی در زمینه نقش‌آفرینی در مدیریت کارآمد اقتصادی کشور با مشارکت فعال در تنظیم سیاست‌های اقتصادی و مالی کشور، مدیریت نهادهای زیرساختی منتخب و مدیریت عملیات مالی دولت و نظارت مالی موثر تدوین شده است.

پیشران در حکمرانی مطلوب اقتصادی، پیشرو در ایجاد اصلاحات نهادی ـ ساختاری و پایدار در ایجاد شفافیت و انضباط مالی از محورهای چشم‌انداز وزارت امور اقتصادی و دارایی در این سند است.

تامین مالی پایدار دولت و کاهش اتکا به درآمدهای نفتی، ایجاد و یکپارچه سازی سامانه‌های اطلاعات مدیریتی و عملیاتی، افزایش شفافیت و سلامت و انضباط مالی و اداری، افزایش هم‌افزایی درون سازمانی و همکاری فراسازمانی، توسعه هدفمند سرمایه انسانی و سازمانی، افزایش مشارکت موثر در سیاستگذاری و قانونگذاری و افزایش توان ثروت آفرینی کشور به عنوان هفت اولویت راهبردی وزارت امور اقتصادی و دارایی در این سند ذکر شده است.

همچنین سند یاد شده ماموریت‌ها و وظایف دستگاه‌ها، سازمان‌ها و معاونت‌های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی شامل امور مالیاتی، بورس و اوراق بهادار، گمرک، جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، حسابرسی، خصوصی سازی، شرکت‌های سرمایه‌گذاری خارجی ایران، بیمه مرکزی، سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی، معاونت‌های امور بانکی و بیمه و نظارت، اقتصادی، امور حقوق و مجلس، توسعه مدیریت و منابع و نظارت مالی و خزانه‌داری کل را مشخص کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.