چهارشنبه، ۰۷ آبان ۹۳ - ۰۵:۳۸

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر سطوتی بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه کارگروه ساماندهی امور جوانان آذربایجان غربی با بیان اینکه در این…

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر سطوتی بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه کارگروه ساماندهی امور جوانان آذربایجان غربی با بیان اینکه در این سند تمامی برنامه های مربوط به امور جوانان به صورت کامل، گسترده و اصولی آورده شده است افزود: ازدواج، اشتغال، مباحث هویتی جوانان و مسئولیت پذیری از مواردی است که در برنامه پنجم توسعه به آن تاکید شده است.

وی با بیان اینکه دستگاههای اجرایی کشور در برنامه پنجم توسعه نسبت به وظایف خود در حوزه جوانان آگاهی کافی نداشتند عنوان کرد: از ۲۶ دستگاه اجرایی دعوت شد تا چالش‌های پیش رو را مورد تحلیل و واکاوی قرار دهند و خوشبختانه در این زمینه پیشرفت هایی حاصل شد چون دستگاه‌های اجرایی توجیه و آگاه شدند.

مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: براساس بند “ج” تکالیف دستگاه‌های اجرایی باید به طور کامل شفاف ‌سازی شود و در این رابطه از کلی‌گویی و موازی‌کاری و نیز انحراف در کارها جلوگیری شود.

سطوتی با بیان اینکه دولت، متمرکز بودن اعتبارات را در مرکز به تصویب رسانده و ما موظف به اجرای قانون هستیم افزود: با این حال در آینده ای نزدیک اختیارات و بودجه بیشتری به مراکز استان‌ها در حوزه جوانان داده می‌شود.

مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته، مشکلات جوانان احصا و گامهای بلندی در راستای حل آنها برداشته شود.

آذربایجان غربی بیش از سه میلیون نفر جمعیت دارد که بخش عمده ای از این جمعیت را جوانان تشکیل می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *