دوشنبه، ۰۷ مهر ۹۳ - ۰۷:۱۱

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی استان گیلان با بیان اینکه پس از انقلاب امید به زندگی در میان مردم افزایش یافته است گفت: طی…

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی استان گیلان با بیان اینکه پس از انقلاب امید به زندگی در میان مردم افزایش یافته است گفت: طی سالیان گذشته میزان امید به زندگی به بالای 70 سال در کشور رسیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه گیلان، دکتر نقی‌پور در همایشی که به مناسبت هفته سالمند در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی برگزار شد، با اشاره به اهمیت جایگاه سالمندان در آیین مقدس اسلامی اظهارکرد: پیامبر (ص) می‌فرمایند “احترام به افراد سالخورده امت من احترام به من است”.

وی با بیان اینکه مهمترین اقدام برای شروع برنامه‌ریزی در حوزه سالمندان تغییر رویکرد نسبت به این گروه جمعیتی است، گفت: علی‌رغم نگرش‌هایی که به وجود آمده، سالمندی نه حیرت‌انگیز و وحشتناک و نه عجیب و بی‌سابقه است بلکه فرصتی است که باید بدرستی استفاده شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی استان گیلان با بیان اینکه می توان سالمند بود و با کیفیت زندگی کرد گفت: تلاش در راستای توانمندسازی سالمندان یکی از برنامه‌های مهم است که باید با جدیت خاصی در سطح استان انجام شود.

نقی‌پور با بیان اینکه پس از انقلاب امید به زندگی در میان مردم افزایش یافته است گفت: طی سالیان گذشته میزان امید به زندگی به بالای 70 سال در کشور رسیده است.

وی با بیان اینکه توانمندسازی سالمندان در بسیاری از کشورها نتیجه خوبی داشته است گفت: اقدامات لازم برای سلامت جسمی و روانی سالمندان ضروری است.

در ادامه حجت الاسلام شفیع امامی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان گفت: احترام به پدر و مادر و افراد مسن از واجبات دین ماست و بی‌احترامی به آنها حرام و از گناهان کبیره است.

وی با بیان اینکه در احادیث و روایات احترام به سالمندان و افراد مسن یک امر ضروری است گفت: خداوند در قرآن کریم بعد از ایمان به خدا، محبت به پدر و مادر را مطرح کرده که این نشان از اهمیت و احترام به سالمندان است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.