دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۶:۱۵

گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ایمیدرو حاکی است، بر پایه تصمیم جلسه اخیر هیات واگذاری، قرار است 77.22 درصد از…

گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ایمیدرو حاکی است، بر پایه تصمیم جلسه اخیر هیات واگذاری، قرار است 77.22 درصد از سهام مجتمع آلومینیوم المهدی بندرعباس به همراه 80 درصد طرح آلومینیوم هرمزگان(هرمزآل) از طریق مزایده و به صورت نقد و اقساط واگذار شود.

همچنین هیات واگذاری مصوب ساخت 100 درصد سهام شرکت سنگ آهن شرق و 96.5 درصد سهام شرکت توسعه خدمات بازرگانی نورد ایران از شرکت های زیر مجموعه ایمیدرو، سوم تیر ماه 93 از طریق فرابورس واگذار خواهد شد.

هیات واگذاری تصویب کرد 45.31 درصد از سهام شرکت نورد و لوله اهواز و املاک شرکت زغال سنگ البرز شرقی(عرصه و اعیان ساختمان ستاد) را نیز سوم تیر ماه امسال به صورت مزایده واگذار شود.

سازمان خصوصی سازی در آگهی نوبت اول که چهارم خرداد ماه جاری در روزنامه های کثیرالانتشار درج شد، از متقاضیان خرید دعوت کرد تا پیشنهادات خود را به صورت دو پاکت جداگانه حداکثر تا روز یکشنبه اول تیر ماه 93 به این سازمان تسلیم نمایند.

شروع واگذاریها از ابتدای سال 1383 آغاز شد و تا اردیبهشت 1393 بیش از 300 هزار میلیارد ریال از سهام شرکت های زیر مجموعه ایمیدرو واگذار شده که از این مبلغ سهم رد دیون 162 هزار و 59 میلیارد ریال، سهام عدالت 28 هزار و 815 میلیارد ریال و بقیه مربوط به خصوصی سازی انجام شد.

اقتصام(1)**1559**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.