چهارشنبه، ۱۶ مهر ۹۳ - ۱۱:۵۱

معاون دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان، گفت: تداوم مشکلات موجود در روستاهای استان به تشدید مهاجرت از مناطق روستایی به شهرها…

معاون دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان، گفت: تداوم مشکلات موجود در روستاهای استان به تشدید مهاجرت از مناطق روستایی به شهرها می‌انجامد.

«سیدفرج‌الله احمدپناه» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی سمنان، وجود برخی مشکلات نظیر اشتغال، کمبود آب شرب و آب کشاورزی و کمبود برخی امکانات آموزشی و بهداشتی را علت مهاجرت روستائیان به شهرها برشمرد و افزود: با ادامه یافتن این مشکلات، روند مهاجرت روستائیان به شهر نیز بیشتر می‌شود.

وی ادامه داد: طبق آخرین سرشماری عمومی که در سال 90 انجام شد، جمعیت کل استان سمنان 631 هزار و 958 نفر اعلام شد.

معاون دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: از این تعداد، 492 هزار و 757 نفر معادل 78 درصد کل جمعیت استان، ساکن مناطق شهری و 139 هزار و 201 نفر معادل 22 درصد کل جمعیت، ساکن مناطق روستایی استان هستند.

احمدپناه ادامه داد: همه‌ی 281 روستای بالای 20 خانوار استان با جمعیتی بالغ بر 125 هزار و 849 نفر دارای شورای اسلامی روستا هستند.

وی خاطرنشان کرد: 200 روستای استان سمنان نیز دهیاری و دهیاران فعال و کوشا دارند که جمعیتی بالغ بر 117 هزار و 860 نفر در این 200 روستا ساکن هستند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.