سهم نظارت های مهندسی در مشهد به جیب دلالان می رود

مهدی وکیلی روز جمعه در مراسم ˈاتیان سوگندˈ پذیرفته شدگان آزمون ورود به حرفه مهندسی سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی، افزود: در سال گذشته هشت میلیون مترمربع پروژه ساخت و ساز در شهر مشهد داشته ایم که بدین طریق هشت هزار میلیارد تومان گردش نقدینگی ایجاد شده است.

وی اظهار داشت: بر طبق قانون سهم نظارت های مهندسی پنج درصد گردش نقدینگی در پروژه های ساختمانی است و این میزان سالانه 400 میلیارد تومان در شهر مشهد برآورد می شود.

وی خاطر نشان کرد: این در حالی است که این پول از جیب مالکان ساختمان خارج می شود اما با شگردهای خاصی بخش زیادی از آن به جیب واسطه ها و دلالانی که در این زمینه فعال هستند می رود.

وکیلی جمع کردن دلالی و واسطه گری در پروژه های ساختمانی را یکی از برنامه های سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی در سال جاری عنوان کرد و افزود: در صورت تحقق این هدف یکی از مهم ترین و بزرگترین اقدامات این سازمان رقم خواهد خورد.

وی گفت: بدنبال پیش بینی های انجام شده از این پس وجه نظارت های مهندسی را مالک ساختمان مستقیما به حساب مهندسان ناظر واریز خواهد کرد و این اقدام از دلالی عده ای سودجو پیشگیری می کند.

وی با بیان اینکه وظیفه مهندسان ناظر نظارت مستمر بر اجرای پروانه های ساختمانی است، افزود: کار یک مهندس ناظر فقط امضا نیست، بلکه باید مسوولانه و دلسوزانه نسبت به کار خود تعهد داشته و بر پروژه های ساختمانی نظارت کند.

مراسم ˈاتیانˈ سوگند دو هزار و 300 مهندس پذیرفته شده در آزمون ورود به حرفه مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی، روز جمعه در مشهد برگزار شد.

7487/659

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*