شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۱۸

مهدی وکیلی روز جمعه در مراسم ˈاتیان سوگندˈ پذیرفته شدگان آزمون ورود به حرفه مهندسی سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی، افزود: در سال…

مهدی وکیلی روز جمعه در مراسم ˈاتیان سوگندˈ پذیرفته شدگان آزمون ورود به حرفه مهندسی سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی، افزود: در سال گذشته هشت میلیون مترمربع پروژه ساخت و ساز در شهر مشهد داشته ایم که بدین طریق هشت هزار میلیارد تومان گردش نقدینگی ایجاد شده است.

وی اظهار داشت: بر طبق قانون سهم نظارت های مهندسی پنج درصد گردش نقدینگی در پروژه های ساختمانی است و این میزان سالانه 400 میلیارد تومان در شهر مشهد برآورد می شود.

وی خاطر نشان کرد: این در حالی است که این پول از جیب مالکان ساختمان خارج می شود اما با شگردهای خاصی بخش زیادی از آن به جیب واسطه ها و دلالانی که در این زمینه فعال هستند می رود.

وکیلی جمع کردن دلالی و واسطه گری در پروژه های ساختمانی را یکی از برنامه های سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی در سال جاری عنوان کرد و افزود: در صورت تحقق این هدف یکی از مهم ترین و بزرگترین اقدامات این سازمان رقم خواهد خورد.

وی گفت: بدنبال پیش بینی های انجام شده از این پس وجه نظارت های مهندسی را مالک ساختمان مستقیما به حساب مهندسان ناظر واریز خواهد کرد و این اقدام از دلالی عده ای سودجو پیشگیری می کند.

وی با بیان اینکه وظیفه مهندسان ناظر نظارت مستمر بر اجرای پروانه های ساختمانی است، افزود: کار یک مهندس ناظر فقط امضا نیست، بلکه باید مسوولانه و دلسوزانه نسبت به کار خود تعهد داشته و بر پروژه های ساختمانی نظارت کند.

مراسم ˈاتیانˈ سوگند دو هزار و 300 مهندس پذیرفته شده در آزمون ورود به حرفه مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی، روز جمعه در مشهد برگزار شد.

7487/659

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *