شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۹

علی لطفی روز شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه 150میلیون مترمکعب از حجم 480میلیون مترمکعبی آب مخزن سد کوثر تاکنون…

علی لطفی روز شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه 150میلیون مترمکعب از حجم 480میلیون مترمکعبی آب مخزن سد کوثر تاکنون به این استان اختصاص یافته است،افزود: افزایش سهم استان در قالب طرحهای تامین آب جدید به وزارت نیرو پیشنهاد و تصویب نهایی آن در حال پیگیری است.

وی گفت: تخصیص آب از این سد با هدف تامین آب آشامیدنی مورد نیازشهرها،بخش صنعت و کشاورزی منطقه در دولت یازدهم بیش از پیش مورد توجه مسوولان بخش آب قرار گرفته است.

لطفی بیان کرد: از سهم تخصیص آب کشاورزی این استان به بخش کشاورزی از سد کوثرتامین آب 423هکتار در منطقه خیرآباد ، چهار هزار و 250هکتار در منطقه لیشتر و حدود یک هزار هکتار در منطقه آب رزی و تنگ انگشتری تصویب شده است.

وی گفت: تامین آب شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران و شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی که هم اکنون در معرض تنش آبی قرار دارد، از اولویت های تامین آب آشامیدنی از سد کوثر است.

لطفی اظهار کرد: با اجرای طرح آبرسانی به بهمئی از سد کوثر بخش زیادی از نیازهای آب آشامیدنی و بخش صنعت مناطق مجاور این خط انتقال 56کیلومتری تامین خواهد شد.

ذخیره سد کوثر گچساران 480میلیون متر مکعب است و آب آشامیدنی دو میلیون نفر از جمعیت جنوب کشو را تامین می کند.

671

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *